Reklama
obrazek

Słowo "pierogi" oznacza potrawę wykonaną z ciasta gotowanego, pieczonego lub smażonego na głębokim tłuszczu, cienko rozwałkowanego i wypełnionego różnorodnymi nadzieniami. W Polsce jako nadzienie najczęściej występują: mięso (mielone i wstępnie podsmażone, w kołdunach litewskich surowe), kiszona kapusta z grzybami (także razem przemielone), owoce sezonowe (jagody, truskawki itp.), kasza gryczana, twaróg – na słodko lub z ugotowanymi ziemniakami i twarogiem z dodatkiem podsmażonej cebuli (ruskie pierogi). We wschodniej Polsce bardzo popularną tradycyjną potrawą są pierogi z soczewicą. Lokalnie na wschodniej Lubelszczyźnie popularne są pierogi, których główny skład stanowią: ser, ziemniaki i suszona mięta, która nadaje pierogom lekko cierpki smak. W innych krajach jako nadzienie stosuje się też: jaja na twardo, ryby, szpinak, marmoladę czy nawet czekoladę i miód. Poniżej przygotowaliśmy listę lokali, które specjalizują się w przygotowywaniu pierogów, zarówno dla Gości w lokalu, jak i na wynos, w formie dań garmażeryjnych. Zachęcamy do sprawdzenia ich ofert i przede wszystkim przepysznych pierogów, które oferują!

Dla wygody prezentujemy również dzielnice we Wrocławiu, by łatwiej było Wam znaleźć dobre restauracje. Smacznego!

Wrocław - Stare Miasto 2Wrocław - Fabryczna 1Wrocław - Krzyki 1

Pierogarnia Stary Młyn

kategoria: Pierogarnie, Wrocław

Średnia ocena:  3.4 (3 recenzje, 63 głosy)

Jedzenie3.7

Wystrój3.3

Obsługa3.0

Ceny3.3

ul. Rynek 26,
50-101 Wrocław
tel: (71) 344 14 15

Opis

Tradycyjny wystrój i pyszne, robione na miejscu pierogi: z wody (Lepiochy), z pieca (Piecuchy), smażone (Czeburki Kresowe), podpiekane, na słodko, wegetariańskie, z mięsem, z okrasą, skwarkami...Do tego zupy, rogaliki, placki, sałatki, desery, ciasta, wypieki...aż trudno się oprzeć.

Pierogarnia Kubiel

kategoria: Pierogarnie, Wrocław

Średnia ocena:  3.9 (0 recenzji, 56 głosów)

Jedzenieb/d

Wystrójb/d

Obsługab/d

Cenyb/d

ul. Ludwika Solskiego 28,
52-416 Wrocław
tel: (71) 364 55 10

Opis

Pierogarnia Kubiel - zobacz menu i zamów Wrocław online! Zapłać online lub kartą kredytową i wygodnie poczekaj na dostawę Twojego jedzenia do Wrocław!

Pierogarnia Trzebnicka

kategoria: Pierogarnie, Wrocław

Średnia ocena:  3.7 (0 recenzji, 50 głosów)

Jedzenieb/d

Wystrójb/d

Obsługab/d

Cenyb/d

ul. Legnicka 23,
53-671 Wrocław
tel: (71) 359 53 22

Opis

Pierogi - Polecamy smaczne pierogi domowe z wieloletnią tradycją. Naleśniki - W menu naleśniki francuskie do wyboru na słodko lub wytrawne. Makarony - Oferujemy makarony w sosie śmietanowym zapiekane w piecu z serem. Zestawy obiadowe: mięsny, pierogi, kluski, naleśnik, placek, makaron.

Pierogarnia Babuni

kategoria: Pierogarnie, Wrocław

Średnia ocena:  3.6 (0 recenzji, 49 głosów)

Jedzenieb/d

Wystrójb/d

Obsługab/d

Cenyb/d

ul. Komuny Paryskiej 96,
50-452 Wrocław
tel: (71) 345 97 04

Opis

Witamy, w Pierogarni Babuni. Nasza Pierogarnia powstała z miłości do pierogów. Oferujemy Państwu tradycyjne, ręcznie lepione pierogi o niepowtarzalnym babcinym smaku. W ofercie znajdą Państwo także wiele innych dań obiadowych. Swojska atmosfera sprawi, że poczujecie się jak na obiadku u babci!