Reklama
obrazek

Słowo "pierogi" oznacza potrawę wykonaną z ciasta gotowanego, pieczonego lub smażonego na głębokim tłuszczu, cienko rozwałkowanego i wypełnionego różnorodnymi nadzieniami. W Polsce jako nadzienie najczęściej występują: mięso (mielone i wstępnie podsmażone, w kołdunach litewskich surowe), kiszona kapusta z grzybami (także razem przemielone), owoce sezonowe (jagody, truskawki itp.), kasza gryczana, twaróg – na słodko lub z ugotowanymi ziemniakami i twarogiem z dodatkiem podsmażonej cebuli (ruskie pierogi). We wschodniej Polsce bardzo popularną tradycyjną potrawą są pierogi z soczewicą. Lokalnie na wschodniej Lubelszczyźnie popularne są pierogi, których główny skład stanowią: ser, ziemniaki i suszona mięta, która nadaje pierogom lekko cierpki smak. W innych krajach jako nadzienie stosuje się też: jaja na twardo, ryby, szpinak, marmoladę czy nawet czekoladę i miód. Poniżej przygotowaliśmy listę lokali, które specjalizują się w przygotowywaniu pierogów, zarówno dla Gości w lokalu, jak i na wynos, w formie dań garmażeryjnych. Zachęcamy do sprawdzenia ich ofert i przede wszystkim przepysznych pierogów, które oferują!

Dla wygody prezentujemy również dzielnice w Białymstoku, by łatwiej było Wam znaleźć dobre restauracje. Smacznego!

Białystok - Piaski 2

Pierogarnia Smak i Tradycja

kategoria: Pierogarnie, Białystok

Średnia ocena:  2.7 (1 recenzję, 49 głosów)

Jedzenie1.0

Wystrój2.0

Obsługa4.0

Ceny1.0

ul. Jerzego Waszyngtona 32,
15-269 Białystok
tel: 691 748 373

Opis

Prawdziwie domowe pierogi, przygotowywane na miejscu przez przemiłą obsługę. Smaki tradycyjne i nowoczesne, zapamiętane z dzieciństwa ale też inspirowane naszymi doświadczeniami kulinarnymi. Większość produktów używanych do pierogów pochodzi od lokalnych producentów z Podlasia.

Pani Pierożek

kategoria: Pierogarnie, Białystok

Średnia ocena:  3.9 (0 recenzji, 50 głosów)

Jedzenieb/d

Wystrójb/d

Obsługab/d

Cenyb/d

ul. Waszyngtona 38 lok. U3,
15-304 Białystok
tel: 500 023 007

Opis

Pyszne, domowe jak u mamy. Ruskie, z mięsem, warzywami, grzybami, owocowe i wiele innych. Każde z nich otulone miękkim ciastem. Kto nie kocha pierożków?!