Reklama
obrazek

Słowo "pierogi" oznacza potrawę wykonaną z ciasta gotowanego, pieczonego lub smażonego na głębokim tłuszczu, cienko rozwałkowanego i wypełnionego różnorodnymi nadzieniami. W Polsce jako nadzienie najczęściej występują: mięso (mielone i wstępnie podsmażone, w kołdunach litewskich surowe), kiszona kapusta z grzybami (także razem przemielone), owoce sezonowe (jagody, truskawki itp.), kasza gryczana, twaróg – na słodko lub z ugotowanymi ziemniakami i twarogiem z dodatkiem podsmażonej cebuli (ruskie pierogi). We wschodniej Polsce bardzo popularną tradycyjną potrawą są pierogi z soczewicą. Lokalnie na wschodniej Lubelszczyźnie popularne są pierogi, których główny skład stanowią: ser, ziemniaki i suszona mięta, która nadaje pierogom lekko cierpki smak. W innych krajach jako nadzienie stosuje się też: jaja na twardo, ryby, szpinak, marmoladę czy nawet czekoladę i miód. Poniżej przygotowaliśmy listę lokali, które specjalizują się w przygotowywaniu pierogów, zarówno dla Gości w lokalu, jak i na wynos, w formie dań garmażeryjnych. Zachęcamy do sprawdzenia ich ofert i przede wszystkim przepysznych pierogów, które oferują!

Dla wygody prezentujemy również dzielnice w Krakowie, by łatwiej było Wam znaleźć dobre restauracje. Smacznego!

Kraków - Stare Miasto 3Kraków - Dębniki 1Kraków - Podgórze 1

Green Frog

kategoria: Pierogarnie, Kraków

Średnia ocena:  3.3 (0 recenzji, 60 głosów)

Jedzenieb/d

Wystrójb/d

Obsługab/d

Cenyb/d

ul. Mochnaniec 1,
30-395 Kraków
tel: 668 371 432

Opis

Nasza Pierogarnia na Ruczaju oferuje Najlepsze pierogi w Krakowie. Oferujemy garmażerkę: Krokiety, gołąbki, naleśniki, knedle, uszka, kluski, pyzy, placki ziemniaczane.

Pierogarnia Pycha Micha

kategoria: Pierogarnie, Kraków

Średnia ocena:  3.6 (0 recenzji, 54 głosy)

Jedzenieb/d

Wystrójb/d

Obsługab/d

Cenyb/d

ul. Bieżanowska 15,
30-815 Kraków
tel: (12) 657 02 00

Opis

Mamy Państwu do zaoferowania wspaniałe produkty oparte na tradycjach polskiej kuchni. U nas znajdziecie Państwo swoje ulubione, domowe dania. Skorzystanie z naszych usług pozwoli Państwu zaoszczędzić cenny czas.

Przystanek Pierogarnia

kategoria: Pierogarnie, Kraków

Średnia ocena:  3.5 (0 recenzji, 51 głosów)

Jedzenieb/d

Wystrójb/d

Obsługab/d

Cenyb/d

ul. Bonerowska 14,
31-030 Kraków
tel: 796 449 886

Opis

Zapraszamy na domowe pierogi w Krakowie!

Pierogarnia Krakowiacy

kategoria: Pierogarnie, Kraków

Średnia ocena:  4.0 (3 recenzje, 53 głosy)

Jedzenie3.7

Wystrój4.3

Obsługa4.3

Ceny4.7

ul. Szewska 23,
31-009 Kraków
tel: (12) 422 21 69

Opis

Pierogarnia Krakowiacy to miejsce, w którym spróbujesz, ręcznie lepionych pierogów z zawsze świeżych i naturalnych składników, esencjonalnych zup, kompotu, lemoniady i domowego ciasta. Tradycyjny wystrój stworzony na styl wiejskiej chaty zaskoczy każdego gościa. Zapraszamy serdecznie!

Pierogowy Raj

kategoria: Pierogarnie, Kraków

Średnia ocena:  3.6 (0 recenzji, 49 głosów)

Jedzenieb/d

Wystrójb/d

Obsługab/d

Cenyb/d

Opis

Znajdziesz tu 50 rodzajów pierogów w ciekawych i niecodziennych smakach, każdy znajdzie coś dla siebie, czy to tradycyjne z serem i ziemniakami, czy połączenie łososia i szpinaku - potrafimy zaskoczyć. Istnieje możliwość stworzenia własnej kompozycji.