Reklama
obrazek

Słowo "pierogi" oznacza potrawę wykonaną z ciasta gotowanego, pieczonego lub smażonego na głębokim tłuszczu, cienko rozwałkowanego i wypełnionego różnorodnymi nadzieniami. W Polsce jako nadzienie najczęściej występują: mięso (mielone i wstępnie podsmażone, w kołdunach litewskich surowe), kiszona kapusta z grzybami (także razem przemielone), owoce sezonowe (jagody, truskawki itp.), kasza gryczana, twaróg – na słodko lub z ugotowanymi ziemniakami i twarogiem z dodatkiem podsmażonej cebuli (ruskie pierogi). We wschodniej Polsce bardzo popularną tradycyjną potrawą są pierogi z soczewicą. Lokalnie na wschodniej Lubelszczyźnie popularne są pierogi, których główny skład stanowią: ser, ziemniaki i suszona mięta, która nadaje pierogom lekko cierpki smak. W innych krajach jako nadzienie stosuje się też: jaja na twardo, ryby, szpinak, marmoladę czy nawet czekoladę i miód. Poniżej przygotowaliśmy listę lokali, które specjalizują się w przygotowywaniu pierogów, zarówno dla Gości w lokalu, jak i na wynos, w formie dań garmażeryjnych. Zachęcamy do sprawdzenia ich ofert i przede wszystkim przepysznych pierogów, które oferują!

Dla wygody prezentujemy również dzielnice w Olsztynie, by łatwiej było Wam znaleźć dobre restauracje. Smacznego!

Olsztyn 2

Pierogarnia Bruner

kategoria: Pierogarnie, Olsztyn

Średnia ocena:  3.7 (0 recenzji, 50 głosów)

Jedzenieb/d

Wystrójb/d

Obsługab/d

Cenyb/d

ul. Stare Miasto 26/27,
10-026 Olsztyn
tel: (89) 521 02 74

Opis

Tradycyjne pierogi wytrawne i na słodko, pierogi z pieca, naleśniki, dania mięsne, ryby...  Zmieścimy do 50 osób w środku oraz ok. 40 w ogródku; oferujemy opcję rezerwacji. Posiadamy strefę bezprzewodowego dostępu do internetu. Organizujemy imprezy okolicznościowe, zapewniamy catering.

Pierogarnia Olszewscy

kategoria: Pierogarnie, Olsztyn

Średnia ocena:  3.5 (0 recenzji, 50 głosów)

Jedzenieb/d

Wystrójb/d

Obsługab/d

Cenyb/d

ul. Kanta 17 lok. 105,
10-686 Olsztyn
tel: (89) 541 02 02

Opis

Zapraszamy Państwa w sentymentalną podróż do czasów dzieciństwa. Każdy z Nas pamięta smak naleśników ?smażonych na kawałku słoniny, aromat wędliny z dodatkiem?chleba wypiekanego w? kamiennym piecu.