Reklama
obrazek

Słowo "pierogi" oznacza potrawę wykonaną z ciasta gotowanego, pieczonego lub smażonego na głębokim tłuszczu, cienko rozwałkowanego i wypełnionego różnorodnymi nadzieniami. W Polsce jako nadzienie najczęściej występują: mięso (mielone i wstępnie podsmażone, w kołdunach litewskich surowe), kiszona kapusta z grzybami (także razem przemielone), owoce sezonowe (jagody, truskawki itp.), kasza gryczana, twaróg – na słodko lub z ugotowanymi ziemniakami i twarogiem z dodatkiem podsmażonej cebuli (ruskie pierogi). We wschodniej Polsce bardzo popularną tradycyjną potrawą są pierogi z soczewicą. Lokalnie na wschodniej Lubelszczyźnie popularne są pierogi, których główny skład stanowią: ser, ziemniaki i suszona mięta, która nadaje pierogom lekko cierpki smak. W innych krajach jako nadzienie stosuje się też: jaja na twardo, ryby, szpinak, marmoladę czy nawet czekoladę i miód. Poniżej przygotowaliśmy listę lokali, które specjalizują się w przygotowywaniu pierogów, zarówno dla Gości w lokalu, jak i na wynos, w formie dań garmażeryjnych. Zachęcamy do sprawdzenia ich ofert i przede wszystkim przepysznych pierogów, które oferują!

Dla wygody prezentujemy również dzielnice w Poznaniu, by łatwiej było Wam znaleźć dobre restauracje. Smacznego!

Poznań - Stare Miasto 2Poznań - Jeżyce 1

Pierogarka

kategoria: Pierogarnie, Poznań

Średnia ocena:  3.3 (0 recenzji, 47 głosów)

Jedzenie0.0

Wystrój0.0

Obsługa0.0

Ceny0.0

ul. Garncarska 2,
61-817 Poznań
tel: 511 800 510

Opis

Polecamy pierogi  z mięsem, z kapustą i grzybami, a także ze szpinakiem i na słodko. Oferujemy także szeroki wybór naleśników, placki ziemniczane, krokiety i spaghetti. Miła atmosfera i niskie ceny. Od poniedziałku do piątku od 10.00 do 19.00, w niedziele od 12.00 do 18.00. Zapraszamy!

Pierożek i Kompocik

kategoria: Pierogarnie, Poznań

Średnia ocena:  3.6 (0 recenzji, 47 głosów)

Jedzenie0.0

Wystrój0.0

Obsługa0.0

Ceny0.0

Opis

Pierogarnia znana jest z własnych wyrobów i ręcznie robionych pierogów według sekretnych rodzinnych staropolskich receptur. To miejsce rodem z bajki. Kraina gdzie królem jest farsz wtulony w płat ciasta. Czarująca izdebka pełna smaków.

Pawlina

kategoria: Pierogarnie, Poznań

Średnia ocena:  3.5 (0 recenzji, 44 głosy)

Jedzenie0.0

Wystrój0.0

Obsługa0.0

Ceny0.0

ul. Mickiewicza 5/1,
60-833 Poznań
tel: 797 383 379

Opis

Pawlina, to rodzinna knajpka z pysznym domowym jedzeniem. Ręcznie lepione pierogi, pielmienie i inne smaczne potrawy wlasnej roboty; również na wynos.