Reklama
obrazek

Słowo "pierogi" oznacza potrawę wykonaną z ciasta gotowanego, pieczonego lub smażonego na głębokim tłuszczu, cienko rozwałkowanego i wypełnionego różnorodnymi nadzieniami. W Polsce jako nadzienie najczęściej występują: mięso (mielone i wstępnie podsmażone, w kołdunach litewskich surowe), kiszona kapusta z grzybami (także razem przemielone), owoce sezonowe (jagody, truskawki itp.), kasza gryczana, twaróg – na słodko lub z ugotowanymi ziemniakami i twarogiem z dodatkiem podsmażonej cebuli (ruskie pierogi). We wschodniej Polsce bardzo popularną tradycyjną potrawą są pierogi z soczewicą. Lokalnie na wschodniej Lubelszczyźnie popularne są pierogi, których główny skład stanowią: ser, ziemniaki i suszona mięta, która nadaje pierogom lekko cierpki smak. W innych krajach jako nadzienie stosuje się też: jaja na twardo, ryby, szpinak, marmoladę czy nawet czekoladę i miód. Poniżej przygotowaliśmy listę lokali, które specjalizują się w przygotowywaniu pierogów, zarówno dla Gości w lokalu, jak i na wynos, w formie dań garmażeryjnych. Zachęcamy do sprawdzenia ich ofert i przede wszystkim przepysznych pierogów, które oferują!

Dla wygody prezentujemy również dzielnice w Katowicach, by łatwiej było Wam znaleźć dobre restauracje. Smacznego!

Katowice 4Mysłowice 1

Średnia ocena:  3.5 (0 recenzji, 50 głosów)

Jedzenie0.0

Wystrój0.0

Obsługa0.0

Ceny0.0

Opis

Pierogi Świata to restauracja zlokalizowana w południowej części śródmieścia Katowic. Naszym gościom oferujemy dania domowe stworzone na bazie oryginalnych przepisów, życzliwą atmosferę, miłą obsługę i interesujący wystrój. Pierogi Świata to kuchnia pełna wielobarwnych smaków.

Pierogeria

kategoria: Pierogarnie

Średnia ocena:  4.1 (2 recenzje, 60 głosów)

Jedzenie5.0

Wystrój4.0

Obsługa4.5

Ceny4.5

Al. Wojska Polskiego 7,
41-400 Mysłowice
tel: (32) 726 29 99

Opis

Pierogeria zaprasza: Zakres cen:0-20 złotych. Godziny: Pon - Pt.: 10:00 - 18:00. Specjalności: Lunche Obiady Kawa Napoje Dla dzieci Na wynos. Płatność gotówką!

Średnia ocena:  3.6 (0 recenzji, 50 głosów)

Jedzenie0.0

Wystrój0.0

Obsługa0.0

Ceny0.0

ul. Józefowska 35,
40-144 Katowice
tel: 519 854 958

Opis

Katowice, dzielnica - Wełnowiec, ulica - Józefowska. Niby miejsce jak każde inne, szkoła, piekarnia, sklep na rogu, jest nawet gabinet kosmetyczny i żabka. Jednak idąc chodnikiem dostrzegamy małe schodki i świeże kwiaty położone tuż obok. Pierogarnia Babuni, niby nic specjalnego, ale zajrzyjmy.

Średnia ocena:  3.5 (1 recenzję, 42 głosy)

Jedzenie4.0

Wystrój2.0

Obsługa3.0

Ceny4.0

ul. Mielęckiego 7,
40-013 Katowice
tel: 518 423 423

Opis

Zapraszamy na domowe pierogi w szybkiej formie - express. Wszystkie pierogi są ręcznie przygotowywane na miejscu z naturalnych składników. Wszystkie składniki są świeże nigdy nie mrożone. U nas masz pewność że pierogi ze szpinakiem będą ze świeżego szpinaku a nie z mrożonego :)

Średnia ocena:  4.5 (0 recenzji, 1 głos)

Jedzenie0.0

Wystrój0.0

Obsługa0.0

Ceny0.0

Opis

Zapraszamy do środka! Pudełka, pieroga... Nie możemy zaprosić Was do środka lokali, ale zapraszamy do odkrycia naszych pierogów. Gdy mówimy o pierogach, wątki kleją się, niczym brzegi delikatnego i apetycznego ciasta.