Reklama
obrazek

Słowo "pierogi" oznacza potrawę wykonaną z ciasta gotowanego, pieczonego lub smażonego na głębokim tłuszczu, cienko rozwałkowanego i wypełnionego różnorodnymi nadzieniami. W Polsce jako nadzienie najczęściej występują: mięso (mielone i wstępnie podsmażone, w kołdunach litewskich surowe), kiszona kapusta z grzybami (także razem przemielone), owoce sezonowe (jagody, truskawki itp.), kasza gryczana, twaróg – na słodko lub z ugotowanymi ziemniakami i twarogiem z dodatkiem podsmażonej cebuli (ruskie pierogi). We wschodniej Polsce bardzo popularną tradycyjną potrawą są pierogi z soczewicą. Lokalnie na wschodniej Lubelszczyźnie popularne są pierogi, których główny skład stanowią: ser, ziemniaki i suszona mięta, która nadaje pierogom lekko cierpki smak. W innych krajach jako nadzienie stosuje się też: jaja na twardo, ryby, szpinak, marmoladę czy nawet czekoladę i miód. Poniżej przygotowaliśmy listę lokali, które specjalizują się w przygotowywaniu pierogów, zarówno dla Gości w lokalu, jak i na wynos, w formie dań garmażeryjnych. Zachęcamy do sprawdzenia ich ofert i przede wszystkim przepysznych pierogów, które oferują!

Dla wygody prezentujemy również dzielnice w Bydgoszczy, by łatwiej było Wam znaleźć dobre restauracje. Smacznego!

Bydgoszcz 2

Średnia ocena:  4.3 (35 recenzji, 53 głosy)

Jedzenie4.9

Wystrój4.6

Obsługa4.9

Ceny5.0

ul. Dworcowa 37,
85-009 Bydgoszcz
tel: 602 178 536, 668 533 501

Godziny otwarcia:
pon-pt: 9:00-19:00, sb: 10:00-18:00, nd: 12:00-18:00

Okolica: Park im. Kazimierza Wielkiego, Bulwary

Opis

Szanowni Państwo, żyjemy w dobie wszechobecnej "łatwizny kulinarnej", pełnej chemii, polepszaczy, wypełniaczy i konserwantów. A to przecież my, Polacy, słyniemy w Europie i świecie ze smacznej kuchni. Proponujemy Państwu powrót do naszych kulinarnych korzeni.

PIEROGI - Polecamy znakomite domowe pierogi.
Wykonane tradycyjnymi metodami, ręcznie, bez sztucznych konserwantów, doprawione według sprawdzonych receptur, przeróżne farsze zapakowane w delikatne, smaczne ciasto.

Oprócz pierogów proponujemy tradycyjne polskie obiady i pyszne soki świeżo wyciskane.

Zapraszamy serdecznie do naszego lokalu.

Pierogarnia OSOWA

kategoria: Pierogarnie, Bydgoszcz

Średnia ocena:  4.2 (1 recenzję, 52 głosy)

Jedzenie5.0

Wystrój5.0

Obsługa5.0

Ceny5.0

ul. Waleniowa 2/7,
85-435 Bydgoszcz
tel: 666 529 979

Opis

Pierogarnia"OSOWA" znajduje się przy ul. Waleniowej 2 na Osowej Górze, malowniczej i spokojnej dzielnicy Bydgoszczy. Specjalizujemy się w produkcji ręcznie klejonych, domowych pierogów. Posiadamy ponad 20 smaków pierogów mięsnych, jarskich, słodkich i owocowych, które zadowolą każde podniebienie.