Reklama
obrazek

Słowo "pierogi" oznacza potrawę wykonaną z ciasta gotowanego, pieczonego lub smażonego na głębokim tłuszczu, cienko rozwałkowanego i wypełnionego różnorodnymi nadzieniami. W Polsce jako nadzienie najczęściej występują: mięso (mielone i wstępnie podsmażone, w kołdunach litewskich surowe), kiszona kapusta z grzybami (także razem przemielone), owoce sezonowe (jagody, truskawki itp.), kasza gryczana, twaróg – na słodko lub z ugotowanymi ziemniakami i twarogiem z dodatkiem podsmażonej cebuli (ruskie pierogi). We wschodniej Polsce bardzo popularną tradycyjną potrawą są pierogi z soczewicą. Lokalnie na wschodniej Lubelszczyźnie popularne są pierogi, których główny skład stanowią: ser, ziemniaki i suszona mięta, która nadaje pierogom lekko cierpki smak. W innych krajach jako nadzienie stosuje się też: jaja na twardo, ryby, szpinak, marmoladę czy nawet czekoladę i miód. Poniżej przygotowaliśmy listę lokali, które specjalizują się w przygotowywaniu pierogów, zarówno dla Gości w lokalu, jak i na wynos, w formie dań garmażeryjnych. Zachęcamy do sprawdzenia ich ofert i przede wszystkim przepysznych pierogów, które oferują!

Dla wygody prezentujemy również dzielnice w Kielcach, by łatwiej było Wam znaleźć dobre restauracje. Smacznego!

Kielce 3

Pierogowa Izba

kategoria: Pierogarnie, Kielce

Średnia ocena:  3.3 (0 recenzji, 51 głosów)

Jedzenieb/d

Wystrójb/d

Obsługab/d

Cenyb/d

Opis

Zapraszamy Państwa do PIEROGOWEJ IZBY, królestwa domowych pierożków. A jest ich aż 19 rodzajów, gorące, kraszone, gotowane, podsmażane według chęci i smaku. Koniecznie trzeba spróbować też jedynego i niepowtarzalnego kwasu chlebowego, żuru na własnym zakwasie, karkówki, popitek.

Pierogowa Piwniczka

kategoria: Pierogarnie, Kielce

Średnia ocena:  3.3 (0 recenzji, 51 głosów)

Jedzenieb/d

Wystrójb/d

Obsługab/d

Cenyb/d

ul. Kozia 3a,
25-514 Kielce
tel: (41) 341 54 29

Opis

Pragniemy, aby Pierogowa Piwniczka kojarzyła się Państwu z doskonałym jedzeniem serwowanym w nastrojowym wnętrzu.Atutem naszej firmy są dania przygotowane ręcznie z wyłącznie wysokiej jakości produktów.

Średnia ocena:  3.6 (1 recenzję, 56 głosów)

Jedzenie5.0

Wystrój5.0

Obsługa1.0

Ceny5.0

ul. Wspólna 5,
25-003 Kielce
tel: (41) 366 24 82

Opis

Pierogarnia na Wspólnej to miejsce rodem z bajki. Kraina gdzie królem jest farsz wtulony w płat ciasta. Gościnna izdebka pełna smaków ... Domowego specjału pierożków. Zapraszamy!