Restauracja Świętoszek Tartuffe Warszawa Śródmieście

4.5

Średnia ocena

Restauracja Świętoszek Tartuffe

Nr 9 z 154 lokali w kategorii: Restauracje , Warszawa

Średnia ocena:  4.5 (1 recenzję, 9 głosów)

Dodaj recenzję Zobacz 1 recenzję

Informacje - Restauracja Świętoszek Tartuffe

Jezuicka 6/8,
00-281 Warszawa
tel: 730 013 312

Godziny otwarcia:

Okolica: Rynek Starego Miasta , Zamek Królewski, Muzeum Warszawy, Bazylika Archikatedralna
Średni koszt obiadu dla dwóch osób: 100
Ilość miejsc przy stolikach: 60
Specjalność lokalu: łosoś jurajski, stek z jelenia

Wydarzenia i imprezy w lokalu - Restauracja Świętoszek Tartuffe

 • plaka 05.09.2019Wydarzenie z cyklu “Warszawskie Wieczory”
rozwiń więcej

Opis - Restauracja Świętoszek Tartuffe

Świętoszek to jedno z najbardziej wysmakowanych miejsc na kulinarnej mapie Warszawy. Restauracja działała pod egidą Związku Zawodowego Pracowników Kultury i Sztuki od 1986 roku i przez ponad 20 lat była chlubą i wizytówką miasta.

W 2018 roku odrestaurowana według projektu wybitnych scenografów Marcina i Mateusza Stajewskich restauracja została przywrócona mieszkańcom stolicy by na nowo definiować kuchnię warszawską.

Szefem Kuchni Świętoszka jest Stanisław Nowogródzki, kreator i miłośnik dań polskich oraz wielokrotny sędzia kulinarny z ponad 30-letnim doświadczeniem. Swoje największe sukcesy, mistrzostwa Polski oraz mistrzostwa Litwy, zdobywał w swojej bez wątpienia najbliższej sercu pasji – barbecue. 

Doświadczenie gastronomiczne zdobywał zarówno w wegetariańskiej restauracji w stolicy, jak i tradycyjnej polskiej karczmie-zagrodzie na Podlasiu, największą jednak wiedzę kulinarną wyniósł z wieloletniej pracy w Hotelu „Marriott”, gdzie stykał się z kucharzami z niemal wszystkich kontynentów.

Najważniejszymi priorytetami Stanisława Nowogródzkiego są dbałość o szczegóły i estetyka dań. W kuchni z wielką estymą podchodzi do doboru produktów: są to albo mięsa od regionalnych producentów, albo sprawdzone marki polskich produktów, jak np. jabłka grójeckie, albo starannie wyselekcjonowane dodatki, takie jak olej lniany czy dyniowy.

Recenzje - Restauracja Świętoszek Tartuffe

Dodaj recenzję
 • avatar usera

  Jedzenie 4

  Wystrój 5

  Obsługa 5

  Ceny 4

  warto wybrać się tu specjalnie Autor: Gość napisał(a) dnia 2019-06-11 06:07:59 Data wizyty: 2019-06-10 19:00 Po spacerze przy pięknej pogodzie postanowiliśmy zajrzeć do pełnego historii miejsca - może niekoniecznie bardzo dostępnego jak wiele lokali na rynku, bo w dolnej części kamienicy, ale bardzo ładnie odrestaurowanego i z bardzo przyjemną kartą dań
  bardzo zadowoleni z pysznego jedzenia i fajnej obsługi chętnie polecimy to miejsce
  co więcej - planuję tu zabrać wkrótce moich rodziców!

Dodaj recenzję
Powrót na stronę główną