4.6

Średnia ocena

Średnia ocena:  4.6 (3 recenzje, 7 głosów)

Dodaj recenzję Zobacz 3 recenzje

Informacje - Inny Wymiar - kuchnia i bar

ul. Świętokrzyska 14,
00-050 Warszawa
tel: 790 737 888
Wyślij dane smsem

Godziny otwarcia:

Okolica: Mazowiecka, Nowy Świat, Metro świętokrzyska, Krucza, Metro Uniwersytet Warszawski, Krakowskie Przedmieście
Średni koszt obiadu dla dwóch osób: 190
Ilość miejsc przy stolikach: 2,4,6,14
Specjalność lokalu: tatar, śledź, rosół, podpłomyki, kopytka

Opis - Inny Wymiar - kuchnia i bar

Inny Wymiar - KUCHNIA I BAR

Jesienią 2016 roku otworzyła się restauracja Inny Wymiar. Miejsce zgodnie z nazwą serwuje gościom dania, które trudno było dotąd znaleźć na warszawskiej mapie kulinarnej. I nie chodzi tu o nieodkrytą kuchnię dalekich, egzotycznych krajów, czy niezwykłe popisy fusion. Stare przysłowie mówi, że pod latarnią jest najciemniej, co sprawdzało się do niedawna także w nowoczesnej Warszawie, której brakowało współczesnej polskiej kuchni.

Nie było w stolicy do tej pory restauracji serwującej jednocześnie jedzenie domowe, od serca, z drugiej strony zaskakujące swoim profesjonalnym sznytem. Kuchnia Innego Wymiaru spełnia to zadanie. Zespołowi udało się stworzyć dania, które uprzyjemnią każdemu dzień - szczere, pełne domowego ciepła, ale i restauracyjnej fantazji, oparte na najlepszych składnikach od polskich gospodarzy oraz na nieprzeciętnych umiejętnościach szefa kuchni.
 
Jedzenie z Innego Wymiar to krajowa, naturalna kuchnia bez molekularnych pretensji, ale z delikatnym powiewem nowoczesności, który sprawia, że tutejsze dania mogą stać się wizytówką polskiej kuchni, którą z dumą można pokazywać zagranicznym gościom.

W Karcie Kuchni znaleźć można: kulebiak z barszczem, schabowy z kością smażony na smalcu, gulasz z dzika, czy kopytka. Nie zabraknie śledzia i tatara w zaskakujących wydaniach. Goście mogą spróbować także polskiej odpowiedzi na burgera, którą jest kotlet mielony w bułce, podawany z zaskakującymi krokiecikami gryczanymi. Warto także zwrócić uwagę na spektakularną, tradycyjnie polską wersję pizzy, czyli podpłomyk -  sycący, chrupiący placek z ciasta drożdżowego, szczodrze obsypany pysznymi dodatkami i wypiekamy tuż przed podaniem.
 
Uzupełnieniem kuchni jest bar, który serwuje drinki na równie wysokim poziomie. Znajdują się wśród nich autorskie koktajle o zaskakujących, polskich nazwach: Absztyfikant, Fircyk, Elegant, skomponowane z niemniej zaskakujących składników.

Codziennie LUNCH 12:00-16:00 za 21 zł obiad szybki i 29zł obiad obfity!

Dyskusja na forum - Inny Wymiar - kuchnia i bar

Podyskutuj o tym lokalu na naszym forum!

Dodaj opinię na forum
Powrót na stronę główną