Wydarzenia 2019-04-13

Wydarzenia

Już teraz możesz dowiedzieć się gdzie planowane są najciekawsze imprezy, promocje, nowe menu, czy otwarcie ogródka. Chcesz być na bieżąco z najciekawszymi wydarzeniami? Zapisz się do biuletynu!

Zamknij kalendarz
Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Maj
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
   

Wydarzenia z dnia 2019-04-13

 • Niebieski Syfon

  Praskie Atelier | warsztaty rodzinne

  data: 2019-04-13

  Szczegółowy opis: Muzeum Warszawskiej Pragi oraz Fundacja Atelier zapraszają na cykl warsztatów varsavianistyczno-artystycznych dla rodzin. Spotkania są okazją do wymiany pokoleniowych doświadczeń i wspólnej twórczej zabawy. Inspiracjami do projektów artystycznych będą praskie opowieści.

  Start: 10.30
  Czas trwania: 90 minut
  Liczba uczestników: 30 osób
  Dla kogo: dzieci w wieku 6–12 lat
  Bilety: 10 zł za udział dziecka, wstęp wolny dla dorosłego opiekuna, link: http://bit.ly/2XMmesk  TERMINY

  ☞ 16 marca | Mapa muzeum
  Do czego służą mapy? Czy potrzebujemy mapy w muzeum? Jak oglądamy wystawy i na co zwracamy uwagę? Które elementy wystaw są ważne? Jakie obiekty najbardziej zainteresowały dzieci, a jakie dorosłych? Podczas warsztatów odpowiemy na wszystkie te pytania i wspólnie stworzymy kolaże – autorskie mapy muzeum.

  ☞ 30 marca | Szyte i klejone
  Praga była i jest dzielnicą warszawskich rzemieślników. Dawniej wiele przedmiotów codziennego użytku było tworzonych przez pojedyncze osoby, które od początku do końca wykonywały swój produkt. Na chwilę powrócimy do tych tradycji – będziemy projektować buty, torebki, parasole, obwoluty i wiele innych przedmiotów oraz samodzielnie je szyć, kleić i ozdabiać.

  ☞ 13 kwietnia | Kudłate czy skrzydlate
  Jedną z najpopularniejszych praskich atrakcji jest zoo – masywne słonie i nosorożce, kudłate lamy i pierzaste strusie, kolorowe papugi i biało-czarne pingwiny! Zabawimy się kolorami, fakturami i formami tworząc z papierów, sznurków, wstążek i wielu innych materiałów wizerunki zwierząt i ptaków, mieszkańców warszawskiego zoo.

  ☞ 27 kwietnia | Makieta miasta
  Czym jest miasto? Które budynki i miejsca są ważne? Jakie są nasze ulubione miejsca na Pradze i dlaczego właśnie te? Razem stworzymy makiety wybranych praskich zakątków.

  ☞ 11 maja | Maszyna
  Czym jest maszyna? Jak działa i jakie ma funkcje? Na wystawie obejrzymy tradycyjne sprzęty z Pragi – laskę do mierzenia konia w kłębie czy maszynę do robienia kajzerek. A współcześnie, jakie urządzenia dzieci uważają za potrzebne? Wspólnie opracujemy różne prototypy maszyn.

  ☞ 25 maja | Praga przyszłości w kolażu
  Jak wyglądała Praga dawniej, jak wygląda dziś, a jaka będzie w przyszłości? Stworzymy kolaże prezentujące historię wybranych praskich miejsc używając wizerunków dawnych i współczesnych obiektów. Następnie uzupełnimy je o to, co chcielibyśmy widzieć tam w przyszłości.

  ☞ 8 czerwca | Mosty
  Podwieszane jak most Świętokrzyski czy wspierające się na filarach jak most Poniatowskiego? Jakie mosty są w Warszawie? Czy ich wygląd i konstrukcja są związane z epoką, w której zostały zbudowane? Z różnorodnych materiałów zbudujemy mosty pomiędzy prawo- i lewobrzeżną Warszawą, a na końcu przetestujemy ich konstrukcję!

  RozwińPRZEJDŹ DO WYDARZENIA NA FB ZOBACZ LOKAL
 • Karczma Smaczna Chata

  Wielkanocny Piknik Dla Zuzi I Karoliny

  data: 2019-04-13

  Szczegółowy opis:
  Z wielką radością Karczma Smaczna Chata wraz z Fundacją Strefa Kultury oraz Grupą Mamy z Wesołej i Okolic, zaprasza na Wielkanocny Charytatywny Piknik Dla Zuzi i Karoliny :)
  Będzie to wyjątkowe wydarzenie, w które włącza się wiele cudownych, utalentowanych i wyjątkowych osób które chcą pomóc naszym małym sąsiadom potrzebującym pomocy!!!
  Pomaganie jest naprawdę fajne, dlatego w tym dniu przygotujemy dla Was i Waszych pociech liczne atrakcje: warsztaty plastyczne i kulinarne, swoją obecnością zaszczycą nas Strażacy z OSP Wesoła, Aktorzy z Grupy teatralnej Papahema przeniosą wszystkich w bajkowy świat, odwiedzi nas Lidia Sadowa, której głos kojarzy każda mała księżniczka, bo to jej głos możemy usłyszeć w Krajinie Lodu jako Elsa. Będzie można skosztować liczne domowe smakołyki, w czasie licytacji prowadzonej przez Krzysztofa Skórzyńskiego będzie można wylicytować nietuzinkowe usługi i przedmioty, na wielu kiermaszowych stoiskach będzie można zakupić wyjątkowe przedmioty stworzone ręcznie. To tylko część atrakcji jakie na Was będą czekać tego dnia. Dzięki Wam ten dzień będzie na pewno wyjątkowy i razem możemy zrobić coś pięknego dla Zuzi i Karoliny!!!
  Historie naszych małych sąsiadek możecie poznać pod tymi linkami:

  https://www.fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/zuzanna_fraczkiewicz_8053?

  https://www.siepomaga.pl/karolina-kulesza?fbclid=IwAR1GjEeDOCp-LNDWaVGhNGa0noFzNrNZz54EPf7e_5kSoyFVWx4PnlvKpdgfbclid=IwAR3CjSJkq5P0cNdStNc5lhJ975PWHINSMtsPwDHsvx5JeoN1vRCG_YK54tw

  Do zobaczenia!!

  RozwińPRZEJDŹ DO WYDARZENIA NA FB ZOBACZ LOKAL
 • First Floor Restaurant

  Rodzinne Weekendy

  data: 2019-04-13

  Szczegółowy opis: RODZINNE OBIADY W FIRST FLOOR w każdą sobotę i niedzielę od godziny 12.00 do 17.00. Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy!

  Rozwiń ZOBACZ LOKAL
 • Bierhalle Arkadia

  Foodmagedon, czyli bądź flexi!

  data: 2019-04-13

  Szczegółowy opis: Już w dniach 12-14 kwietnia odbędzie się trzecia edycja Foodmagedonu – trzydniowego wydarzenia kulinarnego dla dzieci i dorosłych. W programie między innymi warsztaty kulinarne, edukacyjne, sportowe, zajęcia kreatywne, pokazy mistrzów kuchni i konkursy z nagrodami.

  Partnerem głównym wydarzenia będą Fundacja Szkoła na widelcu oraz jej założyciel – Grzegorz Łapanowski, ambasador strefy Grand Kitchen w Arkadii. Specjalny pokaz kulinarny Grzegorza Łapanowskiego został zaplanowany na sobotę 13 kwietnia na godz. 15:00. Natomiast w niedzielę o 15:00 swój pokaz poprowadzi AZIA Restaurants.

  Przez całe wydarzenie będą na Was czekać cztery strefy:

  ✅ STREFA WIEDZY, w której edukatorzy będą opowiadać o fleksitarianizmie, diecie wegetariańskiej, opowiedzą też o roślinach strączkowych i przygotują zagadki.

  ✅ STREFA GOTOWANIA, gdzie przy stanowiskach warsztatowych będzie można własnoręcznie przygotować pasty kanapkowe i spróbować nietuzinkowych past przygotowanych wcześniej przed edukatorów Fundacji Szkoła na widelcu.

  ✅ STREFA ROZCIĄGANIA, gdzie trenerzy klubu Zdrofit powiedzą o roli rozciągania w treningu, pokażą podstawowe ćwiczenia jogi, strechingu i pilatesu. Będzie też można skorzystać ze sprzętu sportowego.

  ✅ STREFA KREATYWNA, gdzie odbędą się warsztaty ogrodnicze z Leroy Merlin, warsztaty kreatywne z Flying Tiger, będzie można zajrzeć na stanowisko kosmetyczne L'Occitane.

  Zapraszamy na Foodmagedon w dniach:

  1⃣ 12 kwietnia (piątek), godz. 10:00-19:00
  2⃣ 13 kwietnia (sobota), godz. 10:00-19:00
  3⃣ 14 kwietnia (niedziela), godz. 10:00-19:00

  Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Warunkiem wstępu do stref jest posiadanie Karty Stałego Klienta Arkadii. Nie masz jeszcze karty? Załóż ją bezpłatnie tutaj ➡ https://www.arkadia.com.pl/registration

  PARTNERZY WYDARZENIA:
  AZIA Restaurants
  Carrefour
  DUKA
  Flying Tiger Polska
  Leroy Merlin Polska
  L'OCCITANE en Provence
  Vincent Boulangerie Patisserie
  Zdrofit CH Arkadia

  FUNDATORZY NAGRÓD:
  A.Blikle Cukiernie Kawiarnie
  Bierhalle Restauracje
  Cinema City Arkadia
  Fikołki Sala Zabaw Arkadia
  Green Caffè Nero
  Green it. - Zazieleń się z nami
  Grycan
  home&you
  Intersport Polska
  Restauracje Fenicja
  Restauracje Wiking
  RTV EURO AGD
  Smyk

  RozwińPRZEJDŹ DO WYDARZENIA NA FB ZOBACZ LOKAL
 • Bierhalle Arkadia

  Minecraft Day z youtuberem TRITSUSem

  data: 2019-04-13

  Szczegółowy opis: Twoje dziecko pasjonuje się Minecraftem❓ Jeśli tak, zabierz je do świata Minecraft, gdzie ze swoim ulubionym youtuberem TRITSUSem przeżyje niezapomnianą przygodę ?

  W sobotę 13 kwietnia dzieci w wieku 5-12 lat zapraszamy na Minceraft Day z youtuberem TRITSUS, do Sali Zabaw Fikołki w Centrum Handlowym Arkadia. W tym dniu w godzinach ? 15:00 – 19:00 czeka na Was wiele atrakcji. Fikołki zamienią się w świat Minecrafta ⏹ Będziecie mogli również wziąć udział w jednych z wybranych warsztatów, których opisy przedstawiamy poniżej ?

  1️⃣ Warsztaty kreatywnego budowania bazy Minecraft

  Pod czujnym okiem ulubionego youtubera Minecraft TRITSUSa dzieci na warsztatach budowania bazy będą mogły wykorzystać i dalej rozwijać swoją kreatywność i zdolność przestrzennego planowania. Nasi młodzi budowniczy będą musieli rozwiązać wiele problemów w tworzeniu konstrukcji i tajnej bazy za pomocą specjalnych kostek sześciennych w dużych rozmiarach. Przy okazji uczą się pracy zespołowej i integrują z rówieśnikami, a wszystko to z udziałem inżyniera TRITSUSa. Warsztaty trwają 20 minut i odbywają się w grupie 8-osobowej. Po warsztatach wspólne pamiątkowe zdjęcie grupy z TRITSUSem. Każdy uczestnik otrzyma również pamiątkowy dyplom.

  2️⃣ Warsztaty programowania Minecraft

  Pod czujnym okiem ulubionego youtubera Minecraft dzieci na warsztatach programowania uczą się kreatywnego myślenia. Nauka przez zabawę rozwija możliwości intelektualne i jest wstępem do profesjonalnego programowania. Uczestnicy zaprogramują m.in. zwierzęta i inne postacie Minecraft, za pomocą kodu zabiorą Alexa i Steva na wycieczkę. Przy okazji warsztatów dzieci uczą się pracy zespołowej i integrują z rówieśnikami, a wszystko to z udziałem znającego się na Minecraft jak nikt inny programisty TRITSUSa. Warsztaty trwają 15 minut i odbywają się w grupie 12-osobowej. Po warsztatach wspólne pamiątkowe zdjęcie grupy z TRITSUSem. Każdy uczestnik otrzyma również pamiątkowy dyplom.

  3️⃣ Warsztaty kulinarne Minecraft “Cook Creeper”

  Pod czujnym okiem ulubionego youtubera Minecraft, dzieci na warsztatach kulinarnych będą mogły sprawdzić się w roli kucharza. Na specjalnie przygotowanych stoiskach stworzą danie, które przypadnie do gustu nawet Alexowi i Stevovi. Składniki, jak w grze Minecraft, zostaną pokrojone w kostki. Będzie smacznie, zdrowo i kolorowo. Przy okazji warsztatów dzieci uczą się pracy zespołowej i integrują z rówieśnikami, a wszystko to z udziałem szefa kuchni TRITSUSa. Warsztaty trwają 15 minut i odbywają się w grupie 12-osobowej. Po warsztatach wspólne pamiątkowe zdjęcie grupy z TRITSUSem. Każdy uczestnik otrzyma również pamiątkowy dyplom.

  ‼️Cała Sala Zabaw Fikołki Arkadia do Waszej dyspozycji‼️
  Zakupiony bilet na Minecraft Day z youtuberem - TRITSUSem upoważnia do:
  ✅ udziału w evencie w godz. 15:00 – 19:00 z możliwością wyjścia i powrotu,
  ✅ udziału w jednych warsztatach zgodnych z opcją zakupionego biletu,
  ✅ korzystanie ze wszystkich atrakcji znajdujących się w Sali Zabaw Fikołki Arkadia,
  ✅ wielopoziomowej konstrukcji zabawowej,
  toru przeszkód ze zjeżdżalniami, labiryntami, siecią Spidermena, ścianki wspinaczkowej,
  ✅ uczestniczenia w grach i zabawach poświęconych tematyce Minecraft organizowanych przez Fikołkowych Animatorów,
  ✅ bezpłatnego wstępu wraz z uczestnikiem, jednego opiekuna (każdy dodatkowy opłata 30 zł, zakup przy wstępie do Fikołków)

  ? Uwaga❗️ Godzina warsztatów zostanie potwierdzona wiadomością SMS do 24 godzin przed rozpoczęciem eventu. Grupy zostaną dobrane ze względu na wiek uczestników.

  Opiekunowie będą mogli odpocząć w strefie rodzica z kawiarnią i dostępem do WiFi. W tym dniu będzie można również skorzystać z naszej oferty sklepu z produktami Minecraft.

  ? Uwaga❗️ Opiekun może pozostawić na czas imprezy dziecko po wypełnieniu stosownego oświadczenia.

  Serdecznie zapraszamy do spędzenia niezapomnianej przygody w stylu Minecraft.

  Zakup biletu na Event Minecraft Day (Event) jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody, bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat ze strony Organizatora, na dokumentację Eventu oraz wykorzystanie wizerunku jego uczestników w celu: realizacji i publikacji materiałów filmowych z Eventu, fotograficzne dokumentowanie Eventu. Wykorzystywanie materiałów filmowych i zdjęć dotyczyć będzie promocji i reklamy Eventu, a także promocji i reklamy kolejnych przedsięwzięć Organizatora. Administratorem wykorzystanych danych w postaci wizerunku wszystkich uczestników jest spółka Sale Zabaw Fikołki Sp. z o.o. Pełne informacje dotyczące informacji o ochronie i przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod linkiem: https://fikolki.pl/pl/informacja-o-ochronie-i-przetwarzaniu-danych-osobowych.

  RozwińPRZEJDŹ DO WYDARZENIA NA FB ZOBACZ LOKAL
 • Mielżyński Wines Spirits Specialities

  Wine and Food Patagonia

  data: 2019-04-13

  Szczegółowy opis: Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy!

  Rozwiń ZOBACZ LOKAL
 • Bierhalle Arkadia

  Spotkania Lancôme Make-Up Masterclass

  data: 2019-04-13

  Szczegółowy opis: ? Weź udział w spotkaniach Make-Up Masterclass z marką Lancôme!

  Spotkaj się z nami i poznaj techniki profesjonalnego makijażu wykonanego na naszych bestsellerowych produktach.
  Dzięki warsztatom dowiesz się m.in. jak podkreślić spojrzenie, co to są usta a la Française oraz jak uzyskać perfekcyjną cerę
  opowie sam National Make-Up Artist Lancôme - Jacek Włodarski.

  Rezerwacji spotkania możesz dokonać telefonicznie:

  +48 22 331 25 72

  lub bezpośrednio w perfumerii Douglas zlokalizowanej w Arkadii w Warszawie.


  Lekcje odbywają się 3 razy dziennie:


  11.04.2019

  12:30-14:00 Hipnotyzujące spojrzenie
  15:00-16.30 Perfekcyjna cera
  17:00-18.30 Usta a la Française


  12.04.2019

  12:30-14:00 Perfekcyjna cera
  15:00-16.30 Usta a la Française
  17:00-18.30 Hipnotyzujące spojrzenie


  13.04.2019

  12:30-14:00 Perfekcyjna cera
  15:00-16.30 Usta a la Française
  17:00-18.30 Hipnotyzujące spojrzenie

  RozwińPRZEJDŹ DO WYDARZENIA NA FB ZOBACZ LOKAL
 • Mielżyński Wines Spirits Specialities

  SAUVIGNON BLANC NA WIELKANOC - PROMOCJA 5+1 GRATIS

  data: 2019-04-13

  Szczegółowy opis: Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy!

  Rozwiń ZOBACZ LOKAL
 • Niebieski Syfon

  Rodzinny Piknik z FSO w Muzeum Warszawskiej Pragi

  data: 2019-04-13

  Szczegółowy opis: Zapraszamy na rodzinny, motoryzacyjny piknik! Czeka wiele atrakcji! Impreza dla całej rodziny - fanów polskiej motoryzacji i nie tylko.
  - Ekspozycja kultowych aut FSO: Polski Fiat, Warszawa, Syrenka, Polonez, spotkanie z posiadaczami aut (dziedziniec Muzeum)
  - Wystawa fotografii „Polonezem przez kraje byłego ZSRR” i spotkanie z autorem Piotrem Otczykiem z Polonez Freedom, który swoim samochodem dotarł do Moskwy, a potem do Murmańska! (cafe & bistro Niebieski Syfon)
  - Smaki PRL – oranżada, buła z pieczarkami, WZtka, pyzy (cafe & bistro Niebieski Syfon)
  - Gry i konkursy dla dzieci i dorosłych (dziedziniec Muzeum)
  Sobota i niedziela 13 i 14 kwietnia, godziny: 12:00-18:00. Wstęp wolny!

  Uwaga - nie jest to zlot ani spot właścicieli aut - na dziedziniec nie mogą wjechać inne samochody.

  A ponadto w Muzeum Warszawskiej Pragi podczas tego weekendu czekają i inne atrakcje:
  - ostatnie oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Praga na wzór. Projektowanie z rzemiosłem”, sobota, 13 kwietnia, godz. 13:30, wstęp z biletem na wystawę
  https://muzeumpragi.pl/wydarzenia/oprowadzanie-kuratorskie-praga-wzor-projektowanie-rzemioslem-2/
  - Warsztaty rodzinne: Praskie atelier pod hasłem „Kudłate czy skrzydlate”, sobota 13 kwietnia, godz. 10:30, wstęp tylko 10 zł (opiekunowie bezpłatnie)
  https://muzeumwarszawy.pl/praskie-atelier/

  RozwińPRZEJDŹ DO WYDARZENIA NA FB ZOBACZ LOKAL
Powrót na stronę główną