Wydarzenia 1583103600

Wydarzenia

Już teraz możesz dowiedzieć się gdzie planowane są najciekawsze imprezy, promocje, nowe menu, czy otwarcie ogródka. Chcesz być na bieżąco z najciekawszymi wydarzeniami? Zapisz się do biuletynu!

Podaj swój adres e-mail:

Pokaż wydarzenia na:

Wydarzenia z 02.03 - 15.03

06marca
Obiady od 18zł nakładamy ile chcemy
@Restauracja Stek Pasja, ul. Jutrzenki 119, Warszawa
Wydarzenie zobaczą tylko zaproszeni goście. Organizator może zezwolić gościom na zapraszanie innych osób.
08marca
Italian Cooking Class, Warsaw
@Piccola Italia Ristorante Italiano, ul. 1 Sierpnia 46, Warszawa
🇮🇹 Restauracja Piccola Italia Ristorante Italiano i Domus Kitchen Sicily zapraszają Was na fantastyczne lekcje kuchni z dwóch włoskich regionów: Umbrii i Sycylii 🇮🇹

Czeka na Was moc wrażeń, które zapewnią Wam dwaj niesamowici kucharze -👨🏼‍🍳 Antonio i Stefano 👨🏼‍🍳. Dobra zabawa gwarantowana!

🇮🇹 🏖 A do wygrania wyjątkowy pobyt 🏖 🇮🇹

Wszyscy uczestnicy wezmą udział w konkursie, w którym do wygrania jest tygodniowy pobyt w willi nad samym morzem w Palermo na Sycylii.

Zarezerwuj miejsce już teraz! Na Wasze zgłoszenia, w formie rezerwacji, czekamy nie później niż do 15 lutego 2020 roku.

Wybierz jeden z terminów i gotuj razem z nami! Lekcje odbędą się w sali restauracyjnej Piccola Italia w dniach:
🗓 06.03 | 07.03 | 08.03 2020r

Kontakt i rezerwacja:
✉️ [email protected]
📞 +48 22-8468737


❗❗ WARUNKI ❗❗

Na zakończenie cooking class odbędzie się losowanie najlepszego uczestnika programu, które zostanie przeprowadzone w Restauracji Piccola Italia.

🏖 Do wygrania będzie siedmiodniowy pobyt na Sycylii w terminie od 15 do 30 czerwca 2020 lub od 15 do 30 wrzesnia 2020 🏖 Wynik losowania zostanie głoszony podczas ostatniego dnia cooking class.


💰 Cennik programu Cooking class 💰

290 cena za osobę
270 zł przy rezerwacji dla 2 os.
240 zł przy rezerwacji od 4 os.

Ostatecznym potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości 50% kwoty całkowitej.

Po zebraniu kompletu uczestników restauracja potwierdzi datę warsztatów, po czym wszyscy uczestnicy zobowiązani będą do wpłacenia pozostałej części wymaganej kwoty w przeciągu pięciu dni.

W przypadku braku w/w wpłaty rezerwacja zostanie anulowana bez prawa do zwrotu zaliczki.

W przypadku braku kompletu uczestników (20 osób) Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania eventu oraz do zaproponowania alternatywnej daty wydarzenia. Gdy nowy termin zaproponowany przez Organizatora nie będzie odpowiadał uczestnikowi, zostanie mu niezwłocznie oddana całość wpłaconej już zaliczki.

Każdy uczestnik programu będzie zaproszony do wypełnienia zgoda na przetwarzanie danych osobowych oraz wykorzystanie wizerunku uczestnika.
08marca
DZIEŃ KOBIET
@Cafe Furkot, ul. Chłodna 2/18, Warszawa
Tego dnia wszystkie Panie dostana od nas specjalnego drinka w promocyjnej cenie (10zl) oraz 10% rabatu do zamówienia składającego się z dan obiadowych.
08marca
Black sounds in the darkness - Warsaw by night
@DIFFERENT - restauracja w ciemności, Al. Jerozolimskie 123A, Warszawa
"Black sounds in the darkness" - to interaktywne koncerty w całkowitej ciemności. Piątkowe oraz sobotnie kolacje w Different - restauracja w ciemności, obsługiwana przez niewidomych kelnerów uświetnią: Joanna Wątor Music - wokal / Ewelina Czempińska - wokal, Bogdan Średnicki - gitara oraz ich goście. Usłyszymy czarne- inspirowane muzyką afroamerykanów brzmienia - standardy polskiej i amerykańskiej muzyki soul i blues. Na koncertach często będzie pojawiał się gościnnie jeden dodatkowy instrument: harmonijka ustna, skrzypce, trąbka ,saksofon, perkusjonalia lub piano.

Zaczynamy kolacją w ciemności o godz. 18:00,
o 18:50 przy deserze, dołączają do nas muzycy.

Zaczynamy kolacją w ciemności o godz. 20:00,
o 20:50 przy deserze, dołączają do nas muzycy.

Koszt 20 zł/os. za koncert + od 100 do 250 zł/os. za kolację
Menu https://restauracjadifferent.pl/oferta/menu/

Rezerwacje kolacji poprzez https://restauracjadifferent.pl/ + 20 zł dopłata gotówka/karta na miejscu

Tel.: 533 123 123 l
[email protected]

Joanna Wątor - wokalistka, autorka piosenek, dyrygentka gospel i instruktor wokalny. Szkoliła się w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. K. Komedy w Warszawie. Obecnie koncertuje i nagrywa w projektach autorskich i teatralnych w stylu soul, jazz, gospel i blues. Pracuje nad własnym materiałem autorskim.

Bogdan Średnicki - gitarzysta z wieloletnim doświadczeniem scenicznym - wykonuje muzykę soul, rock, pop i blues.

Zespół można usłyszeć na zakończenie kolacji w ciemności w każdy piątek oraz w co drugą sobotę. Zapraszamy!

#jazz #soul #blues #dark #sounds #music #live #nażywo #muzyka #wciemności #ciemność #different #restauracja #restaurant #Warsaw #warszawa #bynight #nocą #nocne #życie #wWarszawie #Warszawy #randki #randka #inna #oryginalna #unikatowa #fajna #wedwoje #we #dwoje #dla #zakochanych #atrakcja #miłośników #muzyki #niewidomi #blind #kelnerzy #waiters
08marca
Wiolonczela/skrzypce w ciemności - classical & film music
@DIFFERENT - restauracja w ciemności, Al. Jerozolimskie 123A, Warszawa
W co drugą sobotę każdego miesiąca, dla gości restauracji DIFFERENT, pod koniec kolacji, rozpoczynających się o godzinie 18tej i 20tej, będą grali w 100% ciemności znakomici muzycy bracia Jan Roszkowski lub Adam Roszkowski oraz czas do czasu Voytek Proniewicz.

Koszt kolacji tego wieczoru, to dodatkowo 20 zł od osoby, płatne na miejscu gotówką.
Liczba miejsc ograniczona do 30.

Rezerwacji kolacji można dokonać poprzez https://restauracjadifferent.pl/p/rezerwacja/

Jan Roszkowski to wiolonczelista i kompozytor wykształcony w duchu muzyki klasycznej, który porusza się również w innych gatunkach od jazz/rock po awangardową muzykę improwizowaną.
Laureat stypendiów Hans & Klara Bauer oraz Fulbrighta. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie i Manhattan School w Nowym Jorku, gdzie studiował wiolonczelę, kompozycję oraz improwizację.
W listopadzie 2012 r., zadebiutował jako solista w Steinway Hall w Nowym Jorku, a miesiąc po wiolonczelowym debiucie podczas XIV Festiwalu Chopin & Friends, odbyła się oficjalna premiera pierwszego utworu artysty The Aquarian Age, która spotkała się z bardzo entuzjastycznym odbiorem publiczności na Manhattanie. Jan poświęca coraz więcej czasu na komponowanie. W 2017 roku napisał muzykę do swojego pierwszego filmu fabularnego „Defekt Serca” w reż. Bogdana Kozuli. Zdobywca 3 nagrody na XXVII Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych we Wrocławiu oraz 1 nagrody na Konkursie Kameralnym w Warszawie. Występował na festiwalach: EFG London Jazz Festival, 26th Vilnius Jazz Festival (Wilno), XIV Chopin & Friends Festival (Nowy Jork) oraz Delemont Jazz Days (Szwajcaria).

Adam Roszkowski, skrzypek, kameralista zadebiutował na scenie w 6 roku życia. W roku 2005 oraz 2006 został wyróżniony programem stypendialnym rządu Królestwa Belgii. W ostatnich latach był pierwszym solistą Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej. Występował w roli solisty z Filharmonią Białostocką, Filharmonią Gorzowską, Carloforte Festival Orcheastra oraz Suwalską Orkiestrą Kameralną wykonując koncerty skrzypcowe Mozarta, Saint-Saensa, Wieniawskiego jak również wielkie dzieła Ravela, Chaussona, Williamsa i Halvorsena. Znaczący wpływ na rozwój artysty miała współpraca w charakterze solisty, kameralisty, koncertmistrza z tak wybitnymi postaciami świata muzycznego jak Pierre Amoyal, Vadim Brodski, Adam Korniszewski, Igor Oistrakh, Janusz Olejniczak, Iwona Sobotka, Michał Nesterowicz W 2008 roku wspólnie z bratem wiolonczelistą Janem Roszkowskim zakładają profesjonalny duet skrzypcowo-wiolonczelowy. W 2011 roku bracia odbyli polskie tournee występując między innymi na XIII i XIV Festiwalu Muzyki Kameralnej w Pasymiu. W maju 2012 roku zadebiutowali recitalem w Polish Slavic Center w Nowym Jorku. W 2013 roku amerykański kompozytor David Noon zadedykował im swoją Sonatę na skrzypce i wiolonczelę. Otrzymał dyplom Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie oraz Konserwatorium Królewskiego w Brukseli, które ukończył z wyróżnieniem (grande distinction). Jego Profesorami byli Adam Korniszewski i Tadeusz Gadzina. Studiował również w klasie dyrygentury Prof. Ronalda Zollmana. Występował w Europie i USA łącznie w 12 krajach świata na tak prestiżowych festiwalach jak: Carloforte Music Festival, Handelsbeurs Festival, EFG London Jazz Festival, Vilnius Jazz Festival, Leeds Film Festival, Letnia Filharmonia AUKSO, America Romantica versus Chopin, Międzynarodowy Mazurski Festiwal Chopinowski i wielu innych. Adam Roszkowski, pełni funkcję wiceprezesa fundacji ART-SOS, która zajmuje się organizowaniem wydarzeń oraz wspiera młodzież artystycznie uzdolnioną. W chwili obecnej współpracuję jako I skrzypek w Orchestre National de Belgique w Brukseli.

Voytek Proniewicz zadebiutował z Orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie w 2005 roku. Od tego czasu koncertował z orkiestrami Filharmonii Wrocławskiej, Filharmonii Podkarpackiej, Filharmonii Szczecińskiej, Filharmonii Świętokrzyskiej, Filharmonii Gorzowskiej, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, orkiestrami Sinfonia Viva i Sinfonia Iuventus. Grał pod batutą m.in. Jana Krenza i Jerzego Maksymiuka. Ponadto artysta prezentował swoją grę w Filharmonii Rudolfinum w Pradze, Filharmonii Krakowskiej, Filharmonii Bałtyckiej, Filharmonii Lubelskiej, Filharmonii Śląskiej, w wielu miastach Polski oraz na świecie - Wiedniu, Paryżu, Madrycie, Petersburgu, Monachium, Brukseli, Wilnie, Palermo, Singapurze, Hanoi, Szanghaju, Hongkongu i Caracas.

Nagrał trzy płyty dla wytwórni NAXOS – Karol Lipiński String Trios Op. 8 and Op. 12 (2018), Ferenc Liszt Works for violin and piano (2014), Pupils of Chopin (2011) oraz muzykę do filmu Chopin – The Space Concert. Na płycie orkiestry Sinfonia Viva “Muzyka polska”, pod batutą Tomasza Radziwonowicza wykonał Nokturn Es-dur Fryderyka Chopina w aranżacji na skrzypce solo i orkiestrę smyczkową.

Skrzypek jest laureatem III nagrody na Międzynarodowym Konkursie im. Ludwika van Beethovena w Hradec nad Moarvici, Czechy (1998), I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Młodych Skrzypków im. Stanisława Serwaczyńskiego w Lublinie (2002), otrzymał wyróżnienie na VI Międzynarodowym Konkursie im. Karola Szymanowskiego w Łodzi (2005).

Voytek Proniewicz ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Mirosława Ławrynowicza w 2005 roku. W 1998 roku Telewizja Polska nakręciła oraz wyemitowała film pt. „Impresja na skrzypce”, w całości poświęcony osobie młodego skrzypka.
Powrót na stronę główną