Wydarzenia 1579474800

Wydarzenia

Już teraz możesz dowiedzieć się gdzie planowane są najciekawsze imprezy, promocje, nowe menu, czy otwarcie ogródka. Chcesz być na bieżąco z najciekawszymi wydarzeniami? Zapisz się do biuletynu!

Podaj swój adres e-mail:

Pokaż wydarzenia na:

Wydarzenia z 20.01 - 02.02

20stycznia
CRASH Mondays № 10: Storytelling [Warszawa]
@Centrum Zarządzania Światem, ul. Okrzei 26, Warszawa
📋 Zapisy (ograniczona liczba miejsc):

PROSIMY O PRZEMYŚLANE ZAPISY

📝 CRASH Mondays № 10: Storytelling

Jak rzekł Tyrion L.: "Co jednoczy ludzi? Armie? Złoto? Flagi? Historie. Nic na tym świecie nie może się równać z dobra historią. Jej się nie da zatrzymać. Nie da się pokonać."

👩🏫 PRELEGENCI: każde spotkanie to 3 - 4 starannie wyselekcjonowanych prelegentów - tematy wystąpień podamy wkrótce:

👉 Grzegorz Kosson | http://www.gkosson.com/

👉 Anna Boenish

👉 Radek Głowacki | EdisonTeam.pl Marek Stączek

► ZAPISY: wydarzenie jest w 100% darmowe, ale prosimy o wcześniejszą rejestrację. Nie musicie mieć biletów - na wejściu czekać będzie na Was lista! Pamiętajcie, aby się odhaczyć. :)


► MIEJSCE: Centrum Zarządzania Światem
W razie pytań piszcie do organizatorów: Aleksandra Warzecha, Asia Gęborska lub [email protected]
----------------------------------------------►

Więcej informacji o wydarzeniu: CRASH Mondays to mamy nadzieję nie tylko wydarzenie, ale i okazja do zbudowania fantastycznej społeczności i przekazania Wam praktycznej wiedzy.
Uwaga ⚠️Wydarzenie jest akredytowane przez DIMAQ - profesjonaliści digitalu, możecie zdobyć punkty recertyfikacyjne! A dokładnie 5 punktów
► Dla kogo? Dla freelancerów, marketingowców, PRowców, pasjonatów, pracowników agencji, pracowników korporacji i każdego, kto ma chęć i zapał do zgłebiania wiedzy o szeroko pojętym marketingu ;)
► Kto za tym stoi?

Pomysłodawca: Anna Ledwoń - Blacha, Anka Armatys

Współorganizatorzy: Aleksandra Warzecha, Asia Gęborska, Magdalena Janeczko

Design: Michał Oleksiej

Główny partner: More Bananas

Partnerzy: Centrum Zarządzania Światem, Prowly, FreshMail, sprawny.marketing, MT Biznes, Rocket Jobs, Drukarnia internetowa BePrint, Marketing przy Kawie, BAY Media - fotografia, Newspoint, DIMAQ - profesjonaliści digitalu, WhitePress, IMM

► Co dalej? Kolejne wydarzenia, warsztaty i... duża konferencja! :
21stycznia
EBMASTERS Warszawa #10
@Centrum Zarządzania Światem, ul. Okrzei 26, Warszawa
Masz świra na punkcie employer brandingu? Spotkaj się z nami 21 stycznia 2020 r. o 18:00 w Centrum Zarządzania Światem podczas spotkania EBMASTERS Warszawa #10!

Temat przewodni wydarzenia:
Persony w employer brandingu

JAKI JEST PLAN WIECZORU
18:00 – Zaopatrujemy się w napoje i pyszne jedzenie i zajmujemy miejsca.
18:20 – Oficjalny start i 3 prezentacje:

1.Małgorzata Wojciekiewicz, EB-on
#ebnews
Subiektywny przegląd najciekawszych newsów z i dla branży employer branding. Newsy branżowe są stałym punktem naszych spotkań.
(25 min + dyskusja)

2. Kaja Gryciak, Employer Branding Institute
"Dane wiedzą lepiej, czyli kim są Twoi kandydaci i pracownicy? O personach w employer brandingu"

Rola persony w employer brandingu jest kluczowa, aby planowane działania były efektywne. Zarówno w rekrutacji, jak i w employer brandingu, kluczowe znaczenie ma odpowiednie określenie grupy docelowej. To na podstawie tych grup możemy odpowiednio dopasować działania i inicjatywy z jakimi wyjdziemy do kandydatów, ale także jakimi zaangażujemy pracowników. Jak zabrać się do tworzenia person? Jak uniknąć określenia jedynie lokalizacji i wieku z przyklejonym zdjęciem ze stocka?Jakie metody badawcze służą do prawidłowego i efektywnego określenia persony? A przede wszystkim: Dlaczego persona to wcale nie jest "idealny kandydat czy pracownik".
Zwieńczymy wiedzę teoretyczną kilkoma praktycznymi przykładami trafionych działań skierowanych do odpowiednich person, ale także zobaczymy przykłady, z których warto wyciągnąć lekcję, by ustrzec się nieefektywnych działań employer brandingowych.
(25 min + dyskusja)

3. Ewelina Wyczółkowska, Early Stage angielski dla dzieci i młodzieży
"Persona grata, czy non grata"

"Uczenie w szkole językowej, to praca dla studentek i dziewczyn zaraz po studiach. Praca na chwilę”. To zdanie, które przez lata powtarzaliśmy sobie w Early Stage. Obecnie zatrudniamy 700 lektorek i lektorów w całej Polsce i często są to osoby między 30 a 40 rokiem życia, związane ze szkołą od wielu lat.
Na przykładzie największej szkoły angielskiego dla dzieci w Polsce (33.000 uczniów) opowiem:
- jak stworzyliśmy i cały czas pracujemy z personami;
- jak persony zmieniły nasze podejście do współpracowników oraz kandydatów;
- jak w oparciu o persony powstała kampania rekrutacyjna You matter ❤️
(25 min + dyskusja)

Po prezentacjach część nieoficjalna i integracja. Koniecznie zarezerwujcie sobie także „trochę” czasu na rozmowy po evencie ;)

Kilka słów o prelegentach:

Małgorzata Wojciekiewicz, EB-on
Od 2004 roku współpracuje z branżą HR, którą wspiera w decyzjach strategicznych związanych z pozyskiwaniem kandydatów i promocją wizerunku pracodawcy. Chętnie dzieli się wiedzą i od początku kariery śledzi trendy obecne w EB, dlatego wielokrotnie występowała w roli eksperta na konferencjach i wydarzeniach dedykowanych tematom ważnym dla branży HR oraz była członkiem jury konkursu EBKreator. Prowadzi jeden z pierwszych kanałów wśród podcastów, poświęcony całościowo tematom ważnym dla promowania Employer Brandingu i rozwija nową markę wśród agencji EB, o tym samym tytule, EB-on. Wszystko w jednym celu, aby każdy mógł włączyć EB w swojej firmie i zmieniać swoje środowisko pracy na lepsze. Wierzy, że „Razem możemy więcej"!


Kaja Gryciak, Employer Branding Institute
Jest wielkim fanem stylu przywództwa zorientowanego na partnerstwie. Każdy dzień zaczyna z misją dla całego zespołu - aby klienci funkcjonowali jako pracodawcy, wykorzystując nowe pomysły i oparte na danych podejście w budowaniu marki pracodawcy. Ekspert w zakresie employer brandingu. Prowadziła szkolenia z obszaru EB i komunikacji dla największych firm w Polsce. Od 2 lat jest wykładowcą na studiach podyplomowych dla Managerów Employer Branding na Akademii Leona Koźmińskiego. Wykorzystuje doświadczenie akademickie, umiejętności szkoleniowe w połączeniu z profesjonalną wiedzą zdobytą przez ostatnie 3 lata w agencji Employer Branding Institute. W obsłudze klienta i projektowaniu marki pracodawcy opiera doświadczenie na ponad 50 klientach z różnych obszarów biznesowych, w tym finansów, BPO, SSC, farmacji, retail i innych dużych sektorów w Polsce i całej Europie m.in Empik, Jeronimo Martins, Philip Morris International, KFC, Nestle, Sephora.

Ewelina Wyczółkowska, Early Stage
Od ponad 10 lat związana ze szkołą języka angielskiego Early Stage. Obecnie, jako Dyrektor Strategiczny, odpowiada za planowanie i wspieranie zespołów we wdrażaniu projektów związanych z rozwojem szkoły. Wcześniej w firmie zajmowała stanowisko Dyrektora HR i od postaw tworzyła strategię działań HR oraz EB. Certyfikowany moderator Design Thinking oraz entuzjastka wszelkich narzędzi usprawniających realizacje projektów.
Nie znosi wielogodzinnych, nieefektywnych spotkań. Wierzy, że mogą być efektywne i zna na to skuteczne metody.


ZAPISY:
Spotkanie jest BEZPŁATNE, acz merytoryczne ;)

Przyjdź sam(a) lub przyprowadź kogoś, komu wiedza o EB może się również przydać!

Aby się zapisać należy dołączyć do naszego wydarzenia na Facebooku (kliknij "wezmę udział") lub wysłać maila na [email protected], pisząc WARSZAWA w tytule maila (staramy się udzielać odpowiedzi w ciągu 24h).

Do zobaczenia na żywo oraz w naszej grupie na Facebooku!
https://www.facebook.com/groups/ebmasters.to.my/

Drogie Wilki!
Podczas naszych wydarzeń robimy dokumentację zdjęciową. Zgłaszając swój udział, wyrażacie zgodę na obecność na naszych zdjęciach, które publikujemy w sieci :)
21stycznia
ZAPRASZAMY NA TRUFLE
@Mielżyński Wines Spirits Specialities, ul. Burakowska 5/7, Warszawa
ZAPRASZAMY NA TRUFLE! Menu truflowe od dziś w wine barach na Burakowskiej i Czerskiej. Szczegóły na plakacie. 
23stycznia
104. Czwartek Social Media w Warszawie
@Centrum Zarządzania Światem, ul. Okrzei 26, Warszawa
Zapraszamy na pierwsze spotkanie w 2020 w Warszawie!

Kto wystąpi?

1. Agnieszka Koczurba z OIOM, czyli Oddziału Intensywnej Odnowy Mebli

Temat: Agnieszka Kaczurba, jedna z piątki adminów OIOM podzieli się swoim doświadczeniem pracy z bardzo aktywną grupą pasjonatów DIY. Opowie m.in. o motywowaniu członków grupy do rozwoju, współpracy ze sponsorami i radzeniu sobie z kryzysami.

OIOM o sobie: Moda na odnawianie starych mebli przybrała już rozmiar huraganu i nie słabnie. Jeśli jeszcze do tej pory nie przytaszczyłeś ze śmietnika albo piwnicy grata do totalnej metamorfozy bądź pewien, że omija Cię najgorętszy trend ostatnich lat. A co, jeśli przytargałeś do domu jakiegoś meblowego nieszczęśnika? Wtedy możesz liczyć na facebookową społeczność OIOM czyli Oddziału Intensywnej Odnowy Mebli. Nasza dewiza: pokaż nam pacjenta a podpowiemy Ci jak go szybko i sprawnie zreanimować. Pacjent wyzdrowiał? Pochwal się jego nowym życiem! Chcesz dać mu nowy dom – pomożemy Ci go sprzedać. Społeczność OIOM liczy ponad 14 tysięcy członków i chętnie przyjmuje kolejnych! :)

O prelegentce: Agnieszka na co dzień prowadzi blogi i fanpage marek związanych z branżą DIY, organizuje zloty fanów i eventy marketingowe, prowadzi także warsztaty rzemieślnicze.

2. Marcin Olejnik z Chatbots.pl

Temat: Sztuczna, czy inteligencja. O chatbotach bez bullshitu.

Ekspert w dziedzinie chatbotów, pasjonat messenger marketing – konsultuje, kreuje i wdraża boty dla popularnych marek uwzględniając je w ich planach strategicznych. Założyciel Chatbots.pl - agencji wyspecjalizowanej we wdrażaniu botów. W krótkim czasie obecności na rynku chatbotów zrealizował projekty dla Allegro, Danone, Maspex, Wedel, HTC, Golden Rose, Grant’s, Bakoma.​

3. Doris Maklewska

Temat: Budowania marki osobistej na LinkedIn.

O prelegentce: Konsultantka budowania profesjonalnej marki osobistej oraz marki pracodawcy na LinkedIn z silnym zapleczem korporacyjnym i znaczącą siecią networkingową.

Tworzyła strategie komunikowania marki pracodawcy m.in. dla ConvaTec, lidera urządzeń medycznych czy Korn Ferry, globalnej firmy outsourcingowej. Projektowała strategie rekrutacji m.in. dla Microsoft, GSK czy Whirlpool z wykorzystaniem niestandardowych metod pozyskiwania kandydatów, jednocześnie obniżając koszty procesów.

Na szkoleniach stawia na indywidualne cechy pracowników, opierając się na dostępnych zasobach, dźwigniując potencjał organizacji.


WSTĘP WOLNY jak zawsze!
------------------------------------------------------------------

Zapraszamy wszystkich chętnych! Czwartek jak zwykle jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych nowymi mediami. Będzie również sporo okazji do networkingu.

Jaka idea stoi za Czwartkami Social Media?

Integracja szeroko pojętej branży social media. Budowanie nowych relacji. Dzielenie się wiedzą. Dobra zabawa. Mam sygnały, że nasza seria spotkań zaowocowała już bliskimi przyjaźniami, a nawet nową pracą;). Wyjdźcie z domów i z pracy, sprzed komputerów i tabletów, i poznajcie ludzi związanych z mediami społecznościowymi!

Kto przychodzi na nasze spotkania?

Pracownicy agencji social media, freelancerzy, specjaliści od PR, startupowcy ale również ludzie, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki w social media. Z każdym spotkaniem pojawiają się nowi ludzie.
26stycznia
Jazzowo-bluesowe granie karnawałowe
@Centrum Zarządzania Światem, ul. Okrzei 26, Warszawa
Karnawał to idealny moment, żeby zostać królową / królem parkietu! Dlatego w niedzielę, 26 stycznia, o godz. 18:00 zarządzamy jazzowo-bluesowe granie karnawałowe! Zagra dla nas niezwykła Ulotna Formacja Okolicznościowa w składzie:

Michalina Galas - śpiew
Teodor Buchner - śpiew
Jacek Gessek - śpiew, gitara
Rafał Dabrowski - gitara
Robert Popielarz - gitara basowa
Marek Tokarski - instrumenty klawiszowe
Wacław Laskowski - perkusja
Stefan Karczmarewicz - harmonijka ustna

Wstęp wolny!
26stycznia
Animacje dla dzieci - rodzinna niedziela w CZŚ
@Centrum Zarządzania Światem, ul. Okrzei 26, Warszawa
Zapraszamy na cykl rodzinnych niedziel z naszą animatorką Sylwią :) 👱👩👧👴👵

➡ 12, 19 i 26 stycznia
➡ 13:00 - 16:00.

Wstęp wolny!

12 stycznia:
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! 💕
WOŚP to zbiórka publiczna, która wspiera zakup specjalistycznego sprzętu do szpitali oraz pomoc medyczną najbardziej potrzebującym. Centrum Zarządzania Światem również uczestniczy i aktywnie wspiera 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Tego dnia najmłodsi goście naszego lokalu, będą mieli okazję wykonać prace plastyczne przedstawiające serduszka i aniołki - symbole dobra, miłości i chęci niesienia pomocy innym. ❤️👼

19 stycznia:
Dzień Babci i Dziadka 👨‍👨‍👧‍👦
21 i 22 stycznia to jedne z najpiękniejszych dni w roku - w tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Nasi najmłodsi goście będą mieli okazję wykonać na zajęciach plastycznych upominki dla swoich najbliższych. 💌 Serdecznie zapraszamy!

26 stycznia:
"Tańczy bałwan grubasek
w swym śniegowym kaftanie.
Gra zimowa muzyka
dzwonią dzwonki u sanek."☃️
Za oknem mroźno, a w Centrum Zarządzania Światem kreatywnie- warsztaty plastyczne związane z tematyką zimy! Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci, które chciałyby wykonać samodzielnie kolorowego bałwanka, czy wesołe pingwiny. 🐧
26stycznia
Obiady od 18zł nakładamy ile chcemy
@Restauracja Stek Pasja, ul. Jutrzenki 119, Warszawa
Wydarzenie zobaczą tylko zaproszeni goście. Organizator może zezwolić gościom na zapraszanie innych osób.
26stycznia
„Praga sensorycznie”
@Niebieski Syfon, ul. Targowa 50/52, Warszawa
„Praga sensorycznie” to wystawa w Muzeum Warszawskiej Pragi, na której muzealną przestrzeń można eksplorować wszystkimi zmysłami! Wystawa powstała z myślą o rodzinach z dziećmi. Angażując wszystkie zmysły – wzrok, słuch, dotyk, węch, a także zmysł równowagi i koordynacji – poznamy historię prawobrzeżnej Warszawy.

Wydarzenia towarzyszące wystawie:
👀 Spacery sensoryczne dla rodzin | „Praga sensorycznie”
🚶 Spacery sensoryczne dla dorosłych | „Praga sensorycznie”
👂 Sensory Praga walks in English | „Praga sensorycznie”
👉 Relaksacje multisensoryczne dla dorosłych | „Praga sensorycznie”
👃 Zmysły w mieście | „Praga sensorycznie”
👪 Zabawy z kuratorką – spotkania rodzinne | „Praga sensorycznie”
😛 Doświadczenie sensoryczne twórczą inspiracją – spotkanie dla rodziców lub opiekunów dzieci w wieku 2–5 lat
🎵 Niedziele dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu

Pełny program wydarzeń towarzyszących:
http://bit.ly/Sensoryczne-Wydarzenia


👁️ O WYSTAWIE

Umieszczone na ekspozycji obiekty – najbardziej charakterystyczne budynki i miejsca prawobrzeżnej Warszawy z okresu XIX i XX wieku – odnoszą się do współczesnego układu przestrzeni miejskiej. Dzięki temu doświadczenia zdobyte w czasie zwiedzania wystawy można wykorzystać podczas spacerów po mieście. 🚶‍♀️

Wiele wrażeń rejestrujemy nieświadomie, choć wywołują w nas przeróżne emocje. Niektóre doświadczenia budzą w nas spokój, inne przytłaczają, a jeszcze inne wyzwalają radość i chęć życia.
Przy tworzeniu instalacji na wystawie skorzystaliśmy z zasad integracji sensorycznej, a materiały historyczne i wizualne bezpośrednio wiążą je z daną lokalizacją. Dzięki temu opisywane miejsca można zobaczyć w pierwotnym kształcie, porównać ze stanem obecnym, a także powąchać, usłyszeć i dotknąć. 🧠

Folder towarzyszący wystawie kierujemy do rodziców i opiekunów, którzy staną się przewodnikami swoich dzieci po wystawie. Mamy nadzieję, że zaproponowane aktywności zachęcą Was do spojrzenia na praską część miasta z innej perspektywy. 📖

Kuratorka wystawy: Karolina Jusińska
Pełny kolofon 👉 http://bit.ly/Praga-Sensorycznie

Muzeum Warszawskiej Pragi
📍 ul. Targowa 50/52
⏲️ Godziny otwarcia:
wtorek, środa, piątek, sobota, niedziela: godz. 10.00–18.00
czwartek: godz. 10.00–20.00
📅 W poniedziałki oraz 24, 25, 26 i 31 grudnia Muzeum jest zamknięte dla zwiedzających.

___________________

Patroni:
Fundacja SYNAPSIS, Fundacja Kultury bez Barier

Sponsor instalacji „Ptasie mleczko®”:
LOTTE Wedel

Niedziele dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu oraz Relaksacje multisensoryczne dla dorosłych | „Praga sensorycznie” finansowane ze środków Partnera Fundacji LOTTO.
26stycznia
Festiwal Tatarów
@Polonia Palace Lobby Bar, Al. Jerozolimskie 45, Warszawa
Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy!
26stycznia
Smaki Wschodu
@metro jazz bar & bistro, ul. Marszałkowska 99A, Warszawa
Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy!
26stycznia
Black sounds in the darkness - Warsaw by night
@DIFFERENT - restauracja w ciemności, Al. Jerozolimskie 123A, Warszawa
"Black sounds in the darkness" - to interaktywne koncerty w całkowitej ciemności. Piątkowe oraz sobotnie kolacje w Different - restauracja w ciemności, obsługiwana przez niewidomych kelnerów uświetnią: Joanna Wątor Music - wokal / Ewelina Czempińska - wokal, Bogdan Średnicki - gitara oraz ich goście. Usłyszymy czarne- inspirowane muzyką afroamerykanów brzmienia - standardy polskiej i amerykańskiej muzyki soul i blues. Na koncertach często będzie pojawiał się gościnnie jeden dodatkowy instrument: harmonijka ustna, skrzypce, trąbka ,saksofon, perkusjonalia lub piano.

Zaczynamy kolacją w ciemności o godz. 18:00,
o 18:50 przy deserze, dołączają do nas muzycy.

Zaczynamy kolacją w ciemności o godz. 20:00,
o 20:50 przy deserze, dołączają do nas muzycy.

Koszt 20 zł/os. za koncert + od 100 do 250 zł/os. za kolację
Menu https://restauracjadifferent.pl/oferta/menu/

Rezerwacje kolacji poprzez https://restauracjadifferent.pl/ + 20 zł dopłata gotówka/karta na miejscu

Tel.: 533 123 123 l
[email protected]

Joanna Wątor - wokalistka, autorka piosenek, dyrygentka gospel i instruktor wokalny. Szkoliła się w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. K. Komedy w Warszawie. Obecnie koncertuje i nagrywa w projektach autorskich i teatralnych w stylu soul, jazz, gospel i blues. Pracuje nad własnym materiałem autorskim.

Bogdan Średnicki - gitarzysta z wieloletnim doświadczeniem scenicznym - wykonuje muzykę soul, rock, pop i blues.

Zespół można usłyszeć na zakończenie kolacji w ciemności w każdy piątek oraz w co drugą sobotę. Zapraszamy!

#jazz #soul #blues #dark #sounds #music #live #nażywo #muzyka #wciemności #ciemność #different #restauracja #restaurant #Warsaw #warszawa #bynight #nocą #nocne #życie #wWarszawie #Warszawy #randki #randka #inna #oryginalna #unikatowa #fajna #wedwoje #we #dwoje #dla #zakochanych #atrakcja #miłośników #muzyki #niewidomi #blind #kelnerzy #waiters
26stycznia
Wiolonczela/skrzypce w ciemności - classical & film music
@DIFFERENT - restauracja w ciemności, Al. Jerozolimskie 123A, Warszawa
W co drugą sobotę każdego miesiąca, dla gości restauracji DIFFERENT, pod koniec kolacji, rozpoczynających się o godzinie 18tej i 20tej, będą grali w 100% ciemności znakomici muzycy bracia Jan Roszkowski lub Adam Roszkowski oraz czas do czasu Voytek Proniewicz.

Koszt kolacji tego wieczoru, to dodatkowo 20 zł od osoby, płatne na miejscu gotówką.
Liczba miejsc ograniczona do 30.

Rezerwacji kolacji można dokonać poprzez https://restauracjadifferent.pl/p/rezerwacja/

Jan Roszkowski to wiolonczelista i kompozytor wykształcony w duchu muzyki klasycznej, który porusza się również w innych gatunkach od jazz/rock po awangardową muzykę improwizowaną.
Laureat stypendiów Hans & Klara Bauer oraz Fulbrighta. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie i Manhattan School w Nowym Jorku, gdzie studiował wiolonczelę, kompozycję oraz improwizację.
W listopadzie 2012 r., zadebiutował jako solista w Steinway Hall w Nowym Jorku, a miesiąc po wiolonczelowym debiucie podczas XIV Festiwalu Chopin & Friends, odbyła się oficjalna premiera pierwszego utworu artysty The Aquarian Age, która spotkała się z bardzo entuzjastycznym odbiorem publiczności na Manhattanie. Jan poświęca coraz więcej czasu na komponowanie. W 2017 roku napisał muzykę do swojego pierwszego filmu fabularnego „Defekt Serca” w reż. Bogdana Kozuli. Zdobywca 3 nagrody na XXVII Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych we Wrocławiu oraz 1 nagrody na Konkursie Kameralnym w Warszawie. Występował na festiwalach: EFG London Jazz Festival, 26th Vilnius Jazz Festival (Wilno), XIV Chopin & Friends Festival (Nowy Jork) oraz Delemont Jazz Days (Szwajcaria).

Adam Roszkowski, skrzypek, kameralista zadebiutował na scenie w 6 roku życia. W roku 2005 oraz 2006 został wyróżniony programem stypendialnym rządu Królestwa Belgii. W ostatnich latach był pierwszym solistą Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej. Występował w roli solisty z Filharmonią Białostocką, Filharmonią Gorzowską, Carloforte Festival Orcheastra oraz Suwalską Orkiestrą Kameralną wykonując koncerty skrzypcowe Mozarta, Saint-Saensa, Wieniawskiego jak również wielkie dzieła Ravela, Chaussona, Williamsa i Halvorsena. Znaczący wpływ na rozwój artysty miała współpraca w charakterze solisty, kameralisty, koncertmistrza z tak wybitnymi postaciami świata muzycznego jak Pierre Amoyal, Vadim Brodski, Adam Korniszewski, Igor Oistrakh, Janusz Olejniczak, Iwona Sobotka, Michał Nesterowicz W 2008 roku wspólnie z bratem wiolonczelistą Janem Roszkowskim zakładają profesjonalny duet skrzypcowo-wiolonczelowy. W 2011 roku bracia odbyli polskie tournee występując między innymi na XIII i XIV Festiwalu Muzyki Kameralnej w Pasymiu. W maju 2012 roku zadebiutowali recitalem w Polish Slavic Center w Nowym Jorku. W 2013 roku amerykański kompozytor David Noon zadedykował im swoją Sonatę na skrzypce i wiolonczelę. Otrzymał dyplom Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie oraz Konserwatorium Królewskiego w Brukseli, które ukończył z wyróżnieniem (grande distinction). Jego Profesorami byli Adam Korniszewski i Tadeusz Gadzina. Studiował również w klasie dyrygentury Prof. Ronalda Zollmana. Występował w Europie i USA łącznie w 12 krajach świata na tak prestiżowych festiwalach jak: Carloforte Music Festival, Handelsbeurs Festival, EFG London Jazz Festival, Vilnius Jazz Festival, Leeds Film Festival, Letnia Filharmonia AUKSO, America Romantica versus Chopin, Międzynarodowy Mazurski Festiwal Chopinowski i wielu innych. Adam Roszkowski, pełni funkcję wiceprezesa fundacji ART-SOS, która zajmuje się organizowaniem wydarzeń oraz wspiera młodzież artystycznie uzdolnioną. W chwili obecnej współpracuję jako I skrzypek w Orchestre National de Belgique w Brukseli.

Voytek Proniewicz zadebiutował z Orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie w 2005 roku. Od tego czasu koncertował z orkiestrami Filharmonii Wrocławskiej, Filharmonii Podkarpackiej, Filharmonii Szczecińskiej, Filharmonii Świętokrzyskiej, Filharmonii Gorzowskiej, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, orkiestrami Sinfonia Viva i Sinfonia Iuventus. Grał pod batutą m.in. Jana Krenza i Jerzego Maksymiuka. Ponadto artysta prezentował swoją grę w Filharmonii Rudolfinum w Pradze, Filharmonii Krakowskiej, Filharmonii Bałtyckiej, Filharmonii Lubelskiej, Filharmonii Śląskiej, w wielu miastach Polski oraz na świecie - Wiedniu, Paryżu, Madrycie, Petersburgu, Monachium, Brukseli, Wilnie, Palermo, Singapurze, Hanoi, Szanghaju, Hongkongu i Caracas.

Nagrał trzy płyty dla wytwórni NAXOS – Karol Lipiński String Trios Op. 8 and Op. 12 (2018), Ferenc Liszt Works for violin and piano (2014), Pupils of Chopin (2011) oraz muzykę do filmu Chopin – The Space Concert. Na płycie orkiestry Sinfonia Viva “Muzyka polska”, pod batutą Tomasza Radziwonowicza wykonał Nokturn Es-dur Fryderyka Chopina w aranżacji na skrzypce solo i orkiestrę smyczkową.

Skrzypek jest laureatem III nagrody na Międzynarodowym Konkursie im. Ludwika van Beethovena w Hradec nad Moarvici, Czechy (1998), I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Młodych Skrzypków im. Stanisława Serwaczyńskiego w Lublinie (2002), otrzymał wyróżnienie na VI Międzynarodowym Konkursie im. Karola Szymanowskiego w Łodzi (2005).

Voytek Proniewicz ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Mirosława Ławrynowicza w 2005 roku. W 1998 roku Telewizja Polska nakręciła oraz wyemitowała film pt. „Impresja na skrzypce”, w całości poświęcony osobie młodego skrzypka.
Powrót na stronę główną