Reklama
avatar usera

autorGdzieZjesc.info

„Polska od Kuchni” akcja promująca gastronomię startuje z jubileuszową X edycją konkursu

data dodania: 2021.05.29 | data edycji: 2021.05.29
Fundacja WIP Warto im Pomóc już po raz dziesiąty organizuje akcję rekomendującą gastronomię „Polska od Kuchni”. Akcja przebiega pod hasłem „Wrócę tu!”. Konkurs szczyci się poparciem władz miast oraz województw, a także posiada szeroką oprawę medialną. 


31 maja br. rusza jubileuszowa edycja akcji „Polska od Kuchni” organizowanej przez Fundację WIP Warto im Pomóc. Po raz X będziemy nagradzać Złotym Widelcem najlepsze restauracje w całej Polsce. Powodzenie akcji w latach ubiegłych potwierdza potrzebę prowadzenia rankingów także w branży gastronomicznej. Sprzyja to rozwojowi przedsiębiorczości na bardzo konkurencyjnym rynku, służy podnoszeniu standardów i zachęca do odwiedzania miejsc o sprawdzonej renomie.

W dotychczasowych dziewięciu edycjach akcji nominowanych było ponad 3 300 restauracji, ponad 1090 z nich uczestniczyło w akcji, 365 laureatów odebrało nagrodę
Złotego Widelca.
Tegoroczna akcja odbywa się w niezmienionej formule. Restauracje, które chciałyby się znaleźć w gronie najlepszych, mogą zgłaszać się do 30 czerwca 2021 roku za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie konkursu www.polskaodkuchni.com.pl. Formularz Zgłoszenia oraz komplet dokumentów dotyczących uczestnictwa w konkursie, w tym podstemplowany Bon konsumpcyjny dla jurora konkursu należy przesłać drogą mailową na adres [email protected]

Tegoroczna Gala wręczenia nagród Złotego Widelca odbędzie się  2 września br. w Warszawie.

Partnerem merytorycznym konkursu jest Europejskie Stowarzyszenie zrzeszające kucharzy i szefów kuchni w Zjednoczonej Europie, polski oddział Euro-Toques Polska (ETP). Organizatorem akcji „Polska od Kuchni” jest Fundacja WIP Warto im Pomóc, która prowadzi trzy projekty. Projekt „Polska od Kuchni”, którego celem jest upowszechnianie zasad zdrowego stylu życia oraz promowanie gastronomii w Polsce. Konkurs WIKTORIA - Znak Jakości Przedsiębiorców - promocja etyki i rzetelnego wykonywania działalności gospodarczej. Projekt WIP Warto im Pomóc - Fundusz pomocy osobom niepełnosprawnym rozpoczynającym działalność gospodarczą.

Celem akcji „Polska od Kuchni” jest zarekomendowanie najlepszych restauracji, przedstawienie gastronomii jako produktu turystycznego miasta czy regionu, wytyczenie gastronomicznych tras w mieście, przekierowanie strumienia konsumentów do miejsc o sprawdzonej renomie – do restauracji nagrodzonych Złotym Widelcem, promowanie i wykreowanie potraw regionalnych, prezentacja kuchni z różnych regionów świata. Jurorami akcji są eksperci z Fundacji WIP oraz osoby ze strony Partnerów, znamienite osoby ze świata kultury, nauki i mediów oraz wybrani blogerzy kulinarni, którzy w oparciu o regulamin dokonują oceny restauracji. Jurorzy przekazują organizatorowi oraz Kapitule recenzje restauracji zawierające ocenę uwzględniającą: menu i forma prezentacji menu, ocena serwowanych dań wraz z formą podania i wyglądem posiłku, smak, dodatkowo premiowane jest danie specjalne promowane w menu, lokal i jego klimat, aranżacja wnętrz, jakość obsługi oraz czas oczekiwania na obsługę, umiejętność doradzania klientowi w wyborze dań, wygląd personelu, sposób podawania rachunku. Informacja na temat Akcji "Polska od Kuchni" wraz z listą zwycięskich restauracji co roku jest umieszczana na stronach internetowych patronów medialnych konkursu, stronie konkursowej oraz w social mediach.
 
Partnerzy
PARTNERZY GŁÓWNI: MUSZYNINKA, GASTRO MAGIC SERVICE.
W dotychczasowych edycjach udział brali Partnerzy: PRYMAT, ŻYWIEC ZDRÓJ, Browar CIECHAN, Browar TENCZYNEK, DE GUSTA BEER, Nalewki Staropolskie Karol Majewski, KGH POLSKA, SADVIT, BUKAT, marka BACZEWSKI, BONITO CAFEE, HELLO CAFE, FORNETTI, GRUPA DELUXE, BAHSLSEN, MARANI, DE GUSTA BEER, WINESTORE, CENTRUM WINA, KGH POLSKA, AVIKO, Firma  JACKIEWICZ Hajnówka, SADVIT, HELLO CAFE, JULIUS MEINL, WINESTORE, KRAINA SERÓW, ODKUPIENIE WIN, MASARNIA DRESZLER, KRAINA SERÓW, SKARBY SEROWARA, LAZUR.

Więcej informacji na temat konkursu www.polskaodkuchni.com.pl
 

Komentarze

Pozostałe artykuły