Reklama
avatar usera

autorGdzieZjesc.info

Okrągłe urodziny sieci Presto

data dodania: 2013.01.22 | data edycji: 2013.01.22 17:24:13

Okrągłe urodziny sieci Presto

Wiele osób po podróży do słonecznych Włoch marzy o prowadzeniu własnej restauracji. Presto jest dowodem na to, że marzenia niektórych się spełniają.

Od wyprawy do Włoch pomysłodawców Presto minęło przeszło 15 lat. Zakochali się nie tylko w chrupiącej pizzy na cienkim cieście, ale również pachnącej ziołami kuchni oraz lokalnych winach. Po powrocie do kraju postanowili kuć żelazo póki gorące. Łódzka restauracja miała być taka jak te na południu – niezobowiązująca w wystroju, przytulna, a przede wszystkim serwująca oryginalne, włoskie dania. Konkurencji prawie na polskim rynku nie było, a nieliczne lokale serwowały grube pizze z pieczarkami i zielonym groszkiem. W Presto poprzeczkę podniesiono naprawdę wysoko – prosto z Italii przywieziono tu nie tylko receptury, ale również oryginalny piec opalany drewnem.


Dziś blask wesoło podskakujących płomieni nadal jest wizytówką Pizzerii Trattorii Presto, podobnie jak bielone ściany, surowe cegły i żeliwne zdobienia. W przeciągu piętnastu lat smakiem pizzy z włoskiego pieca mieli okazję cieszyć się nie tylko mieszkańcy Łodzi, ale również Warszawy, Płocka czy Aleksandrowa Łódzkiego. Najwierniejsi goście wydawali w Presto pierwsze kieszonkowe, dziś odwiedzają restauracje ze swymi dziećmi. Nic dziwnego – koncept trattorii dorastał wraz z nimi. W menu wciąż znajdzie się dobrze znaną pizzę, carbonarę czy tiramisu, ale każdego roku ofertę uzupełniają nowe, ciekawe potrawy rodem z Włoch.  Z okazji okrągłych urodzin nie zabraknie w sieci restauracji specjalnych atrakcji. Tematyczne promocje, kulinarne festiwale, konkursy z nagrodami - Presto świętować będzie piętnastą rocznicę przez cały nadchodzący rok.

Komentarze

Pozostałe artykuły