Reklama
avatar usera

autorGdzieZjesc.info

Relacja z targów FOOD-to-GO Gdańsk 2013

data dodania: 2013.02.25 | data edycji: 2013.02.17 23:28:52

Relacja z targów FOOD-to-GO Gdańsk 2013

W dniach 5-6 lutego 2013 roku w hali AMBER EXPO w Gdańsku odbyła się III edycja Targów dla Gastronomii, Lodziarni, Pizzerii, Barów Szybkiej Obsługi i Cateringu FOOD-to-GO organizowana przez firmę easyFairs® Poland.

 

Na targach spotkali się przedstawiciele branży gastronomicznej. Właściciele oraz managerowie punktów gastronomicznych: restauracji, kawiarni, pizzerii, lunch barów, kebab barów, barów kanapkowych oraz sałatkowych, kafeterii itp. Nie zabrakło również przedstawicieli  hurtowni gastronomicznych, stacji benzynowych oraz firm cateringowych.

To z pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń w branży gastronomicznej na północy Polski, które z roku na rok budzi coraz większe zainteresowanie zarówno wśród gości branżowych jak i mediów regionalnych.


 

Wszystko to za sprawą wystawców, którzy w wyjątkowo ciekawy sposób prezentowali swoją ofertę. Na stoiskach można było zapoznać się z najnowszymi technologiami oraz nowościami. Nie zabrakło pokazów przyrządzania sałatek, zup warzywnych, sosów, czy drobnych przekąsek.

Największe zainteresowanie budziła Strefa Regionalna, gdzie Panie w barwnych, kwiecistych strojach zachęcały do skosztowania regionalnych dań. Smak pierogów lwowskich, placków ziemniaczanych oraz kiszki szwedzkiej z całą pewnością na długo zapadnie w pamięć miłośnikom tradycyjnej kuchni. Przedstawiciele poszczególnych regionów podpowiadali jak można wykorzystać je w restauracyjnym menu.


 

Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko z kebabem, gdzie ustanowiono rekord Polski w pieczeniu tego soczystego dania. W tym miejscu można  było bliżej poznać tradycję turecką uczestnicząc we wspólnej zabawie.

Celem organizatorów było również zwrócenie uwagi na problem braku w restauracjach odpowiedniego menu dla osób z nietolerancją glutenu. Dlatego też podczas prezentacji learnShops™ można było zapoznać się z programem „MENU BEZ GLUTENU”, o którym opowiedziały przedstawicielki Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej oraz posmakować dań niezawierających glutenu przygotowanych przez restaurację „Trio” z Gdyni.Ponadto podczas prezentacji learnShop™ uczestnicy poznali techniki malowania na kawie oraz sposób na przygotowanie wyśmienitej Irish Coffee. Dowiedzieli się również, które z ryb pływających w Bałtyku są najzdrowsze i które warto serować w restauracjach.

Targi FOOD-to-GO to z pewnością jedno z ciekawszych wydarzeń w branży gastronomicznej, które jest doskonałą okazją do nawiązania ciekawych kontaktów biznesowych. To również miejsce gdzie można poznać najnowsze trendy w gastronomii oraz zapoznać się z innowacjami tak niezbędnymi w prowadzeniu punktów gastronomicznych. Wydarzenie to przyciąga restauratorów oraz pasjonatów kuchni z całego Pomorza, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.Honorowym patronem tegorocznej edycji targów FOOD-to-GO  było Radio Gdańsk, TVP Gdańsk, portal trojmiasto.pl oraz Wrota Pomorza.
Kolejna edycja targów już za rok. Szczegóły na www.easyfairs.com/pl oraz profilu facebook http://www.facebook.com/targiFOODtoGO


Biuro organizatora targów:
easyFairs Poland Sp. z o. o.
Tel. +48 12 651 95 20
Fax +48 12 651 95 22
[email protected]
www.easyfairs.com/pl

Kontakt:
Anna Przyborowska-Kornaś
Specjalista ds. Sprzedaży
Tel. +48 12 651 95 32
Tel.kom. +48 509 926 679
Fax +48 12 651 95 22
[email protected]

Miejsce:
AMBER EXPO Exhibition Centre
ul. Żaglowa 11
80-560 Gdańsk

Godziny otwarcia:
Wtorek, 5 luty 2013 r.: 10:00 – 16:30
Środa, 6 luty 2013 r.: 10:00 – 16:00

Komentarze

Pozostałe artykuły