Taka Tajka Warszawa Mokotów

4.2

Średnia ocena

Taka Tajka

Nr 1 z 19 lokali w kategorii: Restauracje tajskie, Warszawa

Średnia ocena:  4.2 (0 recenzji, 5 głosów)

Dodaj recenzję Dodaj recenzję Zobacz 0 recenzji

Informacje - Taka Tajka

Rakowiecka 39a,
02-521 Warszawa
tel: 797 977 333

Godziny otwarcia:

Okolica: Park, metro, Pole Mokotowski, , Urokliwe kamienice Mokotowa
Średni koszt obiadu dla dwóch osób: 80zł
Ilość miejsc przy stolikach: 2-12
Specjalność lokalu: Khao Soi

Opis - Taka Tajka

Taka Tajka to świeżo otwarta restauracja tajska na warszawskim Mokotowie, a dokładnie przy ulicy Rakowieckiej 39a.

Z pewnością nie będziecie mieli problemu ze znalezieniem Takiej Tajki, ponieważ już z zewnątrz przyciąga wzrok przechodniów. Charakterystyczna fioletowa kolorystyka oraz kolorowy neon bijący z ogromnych okien, na pewno zwrócą Waszą uwagę.

Taka Tajka mimo niewielkich rozmiarów wprawia w osłupienie swoim wnętrzem. W aranżacji panuje połączenie nowoczesnego stylu z charakterystycznymi tajskimi elementami. Po wejściu przywita Was złota figurka tajskiego bożka, stojącego na straży kuchni. Wystarczy się nieco rozejrzeć, żeby dostrzec więcej egzotycznych akcentów: tajskie maski na ścianie czy charakterystyczne neonowe zęby.

Z zakątków Azji Taką Tajkę przeniósł na Mokotów Michał, który podróżując wzdłuż i wszerz, zakochał się w Tajlandii. Pokochał jej naturę, obyczaje, a przede wszystkim jej tradycyjną kuchnię. Po wielu miesiącach spędzonych w tym kraju, w końcu postanowił przywieźć jej skrawek do Polski, otwierając autentyczną tajską restaurację. A zrobił to po swojemu, czyli bez drogi na skróty.

Chciał, aby kucharze znali się na tajskiej kuchni - zaprosił czterech Tajów do Warszawy. Chciał mieć najlepsze składniki - znalazł importera tajskich towarów. Chciał serwować najsłodsze mango w środku zimy - ściągnął je prosto z Peru.

A co z wystrojem restauracji? W tej kwestii Michał zwrócił się o pomoc do znanego mu architekta wnętrz - Kacpra Gronkiewicza. Razem pracowali już przy innym lokalu Michała - Aurze - pierwszym w Polsce bourbon barze, za którego Kacper otrzymał nagrodę “A Design Award” oraz nominację do nagrody Dezeen.

Recenzje - Taka Tajka

Dodaj recenzję
Brak recenzji, może dodasz pierwszą?

Dodaj recenzję
Powrót na stronę główną