Reklama
obrazek

Wystarczy trochę mleka, mąki, proszku do pieczenia i szczypta soli. Tak łatwo tworzy się ciasto do naleśników. Mogą być cienkie i chrupiące na brzegach lub niewielkich rozmiarów albo grube i miękkie w środku - wybór jest ogromny. Wiedzą o tym najlepiej kucharze Naleśnikarni, które nie tylko tworzą doskonałe ciasto, ale oferują rozmaite wypełnienia naleśników. Bo przecież to nie tylko najpopularniejsze u nas naleśniki z dżemem i bitą śmietaną, ale także ze świeżymi owocami - malinami, ananasami, pomarańczami, winogronami, czereśniami i gruszkami oraz słodką śmietaną lub syropem klonowym, z prażonymi jabłkami i cynamonem, polane wyśmienitym sosem czekoladowym. To także naleśniki przygotowane nie na słodko, ale na przykład ze szpinakiem i serem feta, z bazylią, papryką i pomidorami, z mozarella i szynką, z kurczakiem w sosie barbeque. a nawet naleśniki z masłem czekoladowym i orzeszkami. Jest jedna, najważniejsza cecha naleśników - ich przygotowanie zależy wyłącznie od naszej wyobraźni, dlatego poszukajmy Naleśnikarni w pobliżu naszego domu i rozkoszujmy się ich wyśmienitym i oryginalnym smakiem.

Dla wygody prezentujemy również dzielnice w Toruniu, by łatwiej było Wam znaleźć dobre restauracje. Smacznego!

Toruń - Stare Miasto 2Toruń - Bydgoskie Przedmieście 1

Średnia ocena:  3.6 (0 recenzji, 51 głosów)

Jedzenieb/d

Wystrójb/d

Obsługab/d

Cenyb/d

Rynek Staromiejski 16,
87-100 Toruń
tel: (56) 621 05 04

Opis

Manekin Union Pacific to naleśnikarnia położona w samym sercu Starego Miasta na Rynku Staromiejskim. To tutaj można zasmakować świetnie przyrządzonych naleśników, o których krążą już legendy, niczym o toruńskich piernikach.

Średnia ocena:  3.8 (0 recenzji, 51 głosów)

Jedzenieb/d

Wystrójb/d

Obsługab/d

Cenyb/d

ul. Wysoka 5,
87-100 Toruń
tel: (56) 652 28 85

Opis

Naleśnikarnia Manekin na ulicy Wiejskiej, to miejsce, w którym wszystko się zaczęło. To tutaj po raz pierwszy można było zasmakować naleśnikowych pyszności.

Średnia ocena:  3.6 (0 recenzji, 51 głosów)

Jedzenieb/d

Wystrójb/d

Obsługab/d

Cenyb/d

ul. Gagarina 152,
87-100 Toruń
tel: (56) 654 19 77

Opis

Naleśnikarnia Manekin przy ulicy Gagarina mieści się niedaleko miasteczka akademickiego. Bardzo szybko stała się popularna w studenckich kręgach.