Restauracja Autorska

Reklama
obrazek

Wielokrotnie szef kuchni tworzy zupełnie nową formę prezentacji dań, czy całej karty ? często w formie menu degustacyjnego. Restauracje z kuchnią autorską w Warszawie zebraliśmy właśnie tutaj. Przed Wami restauracje autorskie Warszawa, gdzie czeka na Was mnóstwo kulinarnych niespodzianek i zachwytów kulinarnych. Polecamy te miejsca!

Dla wygody prezentujemy również dzielnice w Warszawie, by łatwiej było Wam znaleźć dobre restauracje. Smacznego!

Warszawa - Śródmieście 11Warszawa - Mokotów 4Warszawa - Praga-Północ 3Warszawa 2Warszawa - Praga-Południe 2Serock 1Warszawa - Ochota 1

Nuta Restaurant

kategoria: Restauracje autorska, Warszawa

Średnia ocena:  3.4 (0 recenzji, 7 głosów)

Jedzenieb/d

Wystrójb/d

Obsługab/d

Cenyb/d

Plac Trzech Krzyży 10/14,
00-507 Warszawa
tel: 570 007 772

Godziny otwarcia:

Okolica: Plac Trzech Krzyży, , Budynek Ethos, , Rondo de Gaulla
Ilość miejsc przy stolikach: 42
Specjalność lokalu: Menu degustacyjne

Opis

„Nuta” to autorska restauracja stworzona przez Andreę Camastrę będąca zwieńczeniem jego zawodowej kariery. To miejsce dedykowane kuchni, której poświęcił życie oraz każdej nucie smaku, która gra w jego sercu.

Andrea swój warsztat kulinarny doskonalił w najlepszych restauracjach świata. W 2015 roku został okrzyknięty szefem kuchni przyszłości, a dwa lata później uznany przez przewodnik Gault & Millau za szefa kuchni roku. Znalazł się na liście 100 najlepszych szefów kuchni świata według prestiżowego francuskiego magazynu „Le Chef”. Prowadzona przez niego restauracja pięć razy z rzędu zdobyła gwiazdkę przewodnika Michelin, a wynalazca kuchni molekularnej Hervé This uznał Andrę za następcę legendarnego Ferrana Adrià z restauracji El Bulli.

Kuchnia Nuty inspirowana pięknem, sztuką i nauką. Przepełniona silnymi emocjami inspirującymi do kreowania wyjątkowych potraw i poszukiwania nowych idealnych smaków. „Nuta” to miejsce stworzone pasją Chefa i wyjątkowego Zespołu ludzi!

Kręgosłupem smaków Nuty jest polska tradycja, ponieważ Andrea jest jej wielbicielem. Nuta inspiruje się kuchnią polską do której dodawane są włoskie akcenty i delikatne azjatyckie fusion. To kuchnia 360 stopni: od molekularnej do bardzo nowoczesnej. Zawiera również elementy kuchni starodawnej. W menu znalazły się takie dania jak śledź po kaszubsku, kwaśnica, oscypek z żurawiną czy nawet pierogi w nowej interpretacji.

Nuta bazuje na menu degustacyjnym, które proponuje gościom w trzech odsłonach – Compositore, Virtuoso i Maestro. Virtuoso i Maestro, czyli średnie i największe, to skomponowane przez Andreę propozycje zabrania Gości w podróż kulinarną po Polsce według scenariusza Chefa. Natomiast Compositore to propozycja, w której Gość zamienia się w szefa kuchni i sam komponuje własne menu! Całości dopełnia wyśmienity wine pairing przygotowany przez sommelierów Nuty oraz bogata i różnorodna karta win.

Średnia ocena:  3.5 (0 recenzji, 50 głosów)

Jedzenieb/d

Wystrójb/d

Obsługab/d

Cenyb/d

ul. Emilii Plater 49,
00-125 Warszawa
tel: (22) 328 87 30

Opis

Platter by Karol Okrasa to restauracja, w której znany Szef Kuchni łączy smaki tradycyjnych polskich produktów
w zaskakujące kreacje kulinarne. Wyborne menu połączone z lampką wina to dopiero początek podróży winno-kulinarnej.

Restauracja Sinnet

kategoria: Restauracje autorska, Warszawa

Średnia ocena:  3.5 (0 recenzji, 48 głosów)

Jedzenieb/d

Wystrójb/d

Obsługab/d

Cenyb/d

Opis

Kusi pięknym wystrojem i zapachem świeżo przygotowywanych potraw. Każda z nich podawana jest w niepowtarzalny sposób pozwalający cieszyć nie tylko podniebienie ale i oko. Poza walorami smakowymi dania przygotowywane w naszej restauracji dostarczają to, co jest najbardziej zdrowe i odżywcze.

PIKANTERIA

kategoria: Restauracje autorska, Warszawa

Średnia ocena:  3.4 (0 recenzji, 47 głosów)

Jedzenieb/d

Wystrójb/d

Obsługab/d

Cenyb/d

ul. WALECZNYCH 68A,
03-920 Warszawa
tel: (22) 616 02 02

Opis

Pikanteria to miejsce gdzie tradycyjna kuchnia polska spotyka się z wyrafinowaną kuchnią świata, tworząc niepowtarzalne bukiety smaków i zapachów. Serwowane tutaj potrawy są prawdziwą rozkoszą dla oczu i podniebienia. Jest to idealne miejsce dla miłośników dobrego jedzenia i wina.

Ceviche Bar

kategoria: Restauracje autorska, Warszawa

Średnia ocena:  4.2 (3 recenzje, 48 głosów)

Jedzenie5.0

Wystrój5.0

Obsługa5.0

Ceny5.0

ul. Twarda 2/4 (Budynek Cosmopolitan),
00-028 Warszawa
tel: (22) 304 94 02

Opis

Ceviche Bar to koncept kulinarny w klimacie Ameryki Południowej, którego pomysłodawcą jest Martin Gimenez Castro. To pierwsza restauracja w Warszawie specjalizująca się w ceviche (czyt. sewicze), daniu o wyraźnych smakach, charakterze i przemyślanej kompozycji od przygotowania aż po podanie.

Średnia ocena:  3.7 (0 recenzji, 45 głosów)

Jedzenieb/d

Wystrójb/d

Obsługab/d

Cenyb/d

ul. Czesława Miłosza 14a (Hotel Narvil Conference&SPA),
05-140 Serock
tel: 519 041 343

Godziny otwarcia:

Opis

Restauracja Aruana to ekskluzywna restauracja a’la carte, prowadzona przez wybitnego szefa kuchni - Witka Iwańskiego. Menu oparte jest o regionalne produkty najwyższej jakości i odzwierciedla również sezonowość w ich dostępności. Specjalnością Restauracji Aruana jest nowoczesna kuchnia polska.

Nasze Miejsce

kategoria: Restauracje autorska, Warszawa

Średnia ocena:  3.7 (0 recenzji, 45 głosów)

Jedzenieb/d

Wystrójb/d

Obsługab/d

Cenyb/d

ul. Jana Pawła II 12,
00-124 Warszawa
tel: (22) 850 90 33

Godziny otwarcia:

Opis

Trzech wybitnych i utalentowanych kucharzy, a zarazem przyjaciół, zaprasza do restauracji. Nasze Miejsce na śniadania, lunche i kolacje w autorskim wykonaniu, w której znajdą się smaki i aromaty z całego świata.

Średnia ocena:  3.5 (0 recenzji, 47 głosów)

Jedzenieb/d

Wystrójb/d

Obsługab/d

Cenyb/d

ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33,
00-379 Warszawa
tel: 733 185 812

Godziny otwarcia:

Opis

Nadwiślański Świt. Bistro jedz i pij. to miejsce z dobrą kuchnią, piwami rzemieślniczymi, autorskim cydrem oraz koktajlami innymi niż wszystkie.

Średnia ocena:  3.6 (0 recenzji, 45 głosów)

Jedzenieb/d

Wystrójb/d

Obsługab/d

Cenyb/d

ul. Wileńska 25,
03-414 Warszawa
tel: 690 944 944

Godziny otwarcia:

Opis

Zakład Mięsny Wileńska 25 to pierwszy multitap bar na Warszawskiej Pradze zaaranżowany w dawnym Zakładzie Mięsnym, co gwarantuje niepowtarzalne doznania estetyczne. W ofercie znajdziecie piwa z najlepszych browarów Polski i Europy lane z kilkunastu rotujących kranów i szeroki wybór piw butelkowych.

Pogromcy Meatów

kategoria: Restauracje autorska, Warszawa

Średnia ocena:  3.5 (0 recenzji, 45 głosów)

Jedzenieb/d

Wystrójb/d

Obsługab/d

Cenyb/d

ul. Koszykowa 1,
00-564 Warszawa
tel: 505 703 508

Opis

Andrzej Andrzejczak jest kucharzem z dziesięcioletnim stażem. Znawcą kuchni francuskiej i fanem podrobów. Tomasz Tomaszek to wielki wielki fan gotowania, poszukiwacz nowych smaków. Wspólnie gotują od roku, uczestniczyli razem w wielu eventach dla kucharzy, przygotowywali wspólnie wiele imprez.