Reklama
avatar usera

autorGdzieZjesc.info

REST. BACZEWSKICH – POZNAJ KUCHNIĘ LWOWSKO-WARSZAWSKĄ

data dodania: 2019.04.01 | data edycji: 2019.04.01
Kulinarna mapa Warszawy pełna jest różnorodnych propozycji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Dla miłośników czarujących wnętrz, tradycyjnych nalewek, a przede wszystkim smacznego jedzenia, obowiązkowym punktem jest Rest. Baczewskich – urokliwe miejsce w Pałacyku Szucha, które oferuje tradycyjną lwowsko-warszawską kuchnię z nutką nowoczesności.


Otwarta niedawno Rest. Baczewskich to siostrzany lokal jednej z najpopularniejszych lwowskich restauracji. Ich dzieje splatają się nierozerwalnie nie tylko ze względu na nazwę będącą synonimem wysokiej jakości, ale też niezwykle zgrabne połączenie tradycji z nowoczesnością, które odnajdziemy zarówno na talerzu, jak i we wnętrzach neorenesansowego pałacyku Szucha. Pierwszą miłą niespodzianką jest niezwykle elegancki wystrój lokalu, w którym gości witają repliki przedwojennych plakatów reklamowych wódki Baczewski oraz portret samego Józefa Adama Baczewskiego wiszący nad nastrojowym kominkiem. Całość dopełnia obecność słynnych nalewek w gustownych karafkach i gąsiorach oraz unosząca się w powietrzu muzyka, splatająca się z wyśmienitymi zapachami.

W menu trafimy na takie propozycje jak tatarska horda czy ułańska fantazja, które nawiązują do lwowskiego klimatu i łączą smaki kultur. Wspólna gastronomiczna historia oznacza również przywiązanie do lokalnych receptur i produktów. W restauracji spotkamy się z elitarną kuchnią warszawską, przyprawiona nutą nowoczesności. To miejsce  serwuje tradycyjne dania znane z kuchni słowiańskiej.  Niemniej występuje pomost pomiędzy Lwowem, a Warszawą. Menu Rest. Baczewskich jest połączeniem dań z siostrzanej restauracji ze Lwowa oraz warszawskich propozycji, wśród których odnajdziemy m.in. sało, banosz, sledź  pod szubą, zupa berdyczowska, mizeria po lwowsku, co więcej  specjałem są nalewki. Nad jakością i kompozycją menu czuwa znany i ceniony szef kuchni Artur Cichomski.


Lokal przyjął imię Baczewskich, które silnie kojarzone jest z marką pamiętnych trunków. Wśród najsłynniejszych propozycji restauracji znajdują się więc liczne autorskie koktajle i nalewki

- Choć Restauracja Baczewskich to silne nawiązanie do tradycji, chcemy zaproponować gościom oryginalną kuchnię z nutą nowoczesności. Zarówno wystrój przestrzeni mieszczącej się w urokliwym Pałacyku Szucha, jak i nasze nalewki to elementy, których nie znajdziemy w żadnym innym lokalu  - mówi Rafał Borowski, dyrektor zarządzający Rest. Baczewskich.

Rest. Baczewskich to miejsce zupełnie nowe i przepełnione sentymentem do tradycji, które oferuje coś dla każdego. Dzięki klimatycznym wnętrzom, wyśmienitej karcie dań oraz atrakcyjnej lokalizacji, lokal to doskonałe miejsce na każdą okazję – od romantycznej kolacji po spotkanie biznesowe.

REST.BACZEWSKICH
Aleja Jana Chrystiana Szucha 17/19, 
00-582 Warszawa
tel: 888 522 668 
 

Komentarze

Pozostałe artykuły