Reklama
obrazek

Podstawowym składnikiem kuchni indyjskiej, która jest częścią kuchni azjatyckiej, jest curry - są to dużo gęściejsze odpowiedniki naszych zup, pewnego rodzaju gulasze. Dodatkami są bardzo popularny ryż (na południu i zachodzie) oraz ciapaty (placki przypominające nasze naleśniki), na północy. Przyrządza się curry warzywne, rybne, z krewetek, drobiu, z różnych gatunków miejsc, ostrzejsze lub bardziej delikatne.

Możesz wybrać bardziej dokładną lokalizację, aby jeszcze szybciej znaleźć szukany lokal:

Katowice 3Sosnowiec 1

Średnia ocena:  4.7 (16 recenzji, 27 głosów)

Jedzenie5.0

Wystrój5.0

Obsługa5.0

Ceny4.8

ul. Drzymaly 9/2 ,
40-059 Katowice
tel: 726 111 222

Godziny otwarcia:

Okolica: Plac Andrzeja, Wojewódzki Urząd Pracy, plac Miarki, Dworzec Główny PKP
Średni koszt obiadu dla dwóch osób: 40-80
Ilość miejsc przy stolikach: 40 osób
Specjalność lokalu: oryginalne indyjskie i tajskie jedzenie

Opis

Eleganckie wnętrza, wysmakowane dania, bogactwo barw i kolorów, niesamowite aromaty -  to znak rozpoznawczy Restauracji Buddha. To najwyższej klasy restauracja indyjska, która swoje menu kieruje do smakoszy o szerokich horyzontach kulinarnych, gotowych zafascynować się międzynarodową kuchnią autorską i nie obawiających skosztowania potraw bogatych w aromatyczne przyprawy.

Nasza restauracja indyjska proponuje kompilacje dań, w których pierwsze skrzypce odgrywają kuchnia indyjska i tajska. Po połączeniu tych wyjątkowych smaków powstaje oryginalna orientalna kuchnia, w której można odczuć mozaikę smaków.

Tajska kuchnia, w której dominuje zasada pięciu smaków - słodyczy, ostrości, goryczy, kwaśności i słoności. Bazuje na różnorodności ziół i przypraw, owocach morza i kokosie. Kuchnia indyjska ceni sobie z kolei, świeże i naturalne składniki doprawione aromatycznymi przyprawami takimi jak: imbir, czarnuszka, kurkuma, szafran, czosnek czy chili. W połączeniu powstaje orientalna kuchnia składająca się z wielu różnorodnych, smacznych i kolorowych dań, takich jak Panner Pakora, Samosa, Chicken Tikka czy Masala.

Nasi kelnerzy doradzą Państwu, jakie wina dobrać do danej potrawy, a szeroki asortyment naszych trunków zadowoli każdego naszego gościa. Restauracja indyjska proponuje również wyśmienitą kuchnię w porze lunchu oraz catering.

Zapraszamy 7 dni w tygodniu od godziny 12:00 do ostatniego gościa.
Gwarantujemy darmową dostawę jedzenia do klienta.

Masala House

kategoria: Restauracje indyjskie

ul. Mickiewicza 32,
31-007 Katowice
tel: (32) 253 00 43

Godziny otwarcia:
Więcej: Masala House

BOMBAJ TANDOORI

kategoria: Restauracje indyjskie

ul. Partyzantów 5,
41-200 Sosnowiec
tel: (32) 266 83 48
Więcej: BOMBAJ TANDOORI

Hurry Curry

kategoria: Restauracje indyjskie

ul. Stanisława 8,
40-014 Katowice
tel: 511 433 663
Więcej: Hurry Curry