Reklama
avatar usera

autorGdzieZjesc.info

NYX Hotel Warsaw jeszcze szerzej otwiera swoje drzwi dla sztuki Inauguracja projektu NYX Hotels – Art Lives Here

data dodania: 2022.06.07 | data edycji: 2022.06.07
Warszawski hotel hubem dla artystów? NYX Hotel Warsaw organizuje konkurs dla malarzy, rysowników, rzeźbiarzy i fotografów, w którym nagrodą jest trzytygodniowa rezydencja artystyczna w hotelu. Dla czterech zwycięzców NYX przearanżuje jeden z  pokojów na pracownię, w której laureaci będą tworzyć. Najlepsza praca, powstała podczas rezydencji zostanie zakupiona przez organizatora i włączona do kolekcji sztuki hotelu. Projekt NYX Hotels – Art Lives Here wystartował!


NYX Hotel Warsaw to szczególny obiekt, w którym już teraz znaleźć można prace jednych z najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli polskiej sztuki współczesnej. Warszawa nie jest tylko tłem i otoczeniem NYX Hotel Warsaw – miasto jest integralną częścią obiektu. Wkracza do jego wnętrz w postaci sztuki z obszaru street i urban art, wykonanej dla hotelu przez przedstawicieli czołówki lokalnych artystów. Zaraz przy wejściu w artystyczną podróż po sztuce Warszawy zaprosza gości monolit pokryty grafikami zainspirowanymi filmami si-fi i komisami, stworzony przez Mariusza Tarkawiana. Od recepcji zaś prowadzi spektakularne graffiti, przedstawiające pejzaż miejski, autorstwa Mariusza Warasa. Przestronny otwarty plan pierwszego piętra, to miejsce, gdzie spotykamy kolejne dzieła, takie jak futurystyczna instalacja Norberta Delmana a w przestrzeni restauracyjno-barowej nawiązujące do tradycji polskiego koronczartwa ludowego murale Nespoon czy projekt Aleksandry Waliszewskiej będący sam w sobie oniryczną fantazją. Kiedy wejdziemy do baru Ether na 19. piętrze budynku, znajdziemy tam pracę Anny Barlik pod tytułem Wschód-Zachód, która jest widoczna z Alei Jerozolimskich.

Czerpiąc z tych kontekstów, marka chce przyciągać zdolnych artystów i pomóc im w stawianiu pierwszych kroków w branży artystycznej. W tym celu, w ramach projektu NYX Hotels – Art Lives Here we wnętrzach warszawskiego hotelu powstanie pracownia, w której laureaci konkursu przez trzy tygodnie będą mogli tworzyć swoje dzieła: fotografie, rzeźby, obrazy, grafiki. Poprzez kampanię „ART LIVES HERE“ NYX Hotel Warsaw nawiazuję więc naturalnie do tego, co wyróżnia go na mapie hoteli w Polsce i na świecie.

–  Sztuka jest wpisana w DNA marki NYX, dlatego powstał pomysł na projekt rezydencji NYX Hotels – Art Lives Here. W ten sposób jeszcze szerzej otwieramy drzwi dla sztuki. Chcemy, żeby zdolni artyści mieli szansę na rozwój, dzięki ciekawym inicjatywom takim jak ta – przekonuje Paulina Kołodziejczyk Multi Property Manager Poland NYX Hotel Warsaw.

To właśnie centrum miasta, tętniąca życiem Warszawa ma stać się inspiracją dla młodych artystów. Ale także wszystko to, co znajdą w hotelu – życzliwość personelu i międzynardowi goście. Sztuka w hotelu NYX sprawia, że pobyt w nim staje się doświadczeniem wykraczającym poza zwykły nocleg. Kampania Art lives here ma to spotengować.

Wybitne jury pomoże wybrać młode talenty
Do grona jury konkursu zostali zaproszeni uznanani przedstawiciele świata sztuki – artyści i profesjonaliści, którzy na co dzień mają styczność z młodymi artystami i sztuką w przestrzeniach publicznych:

1. Iris Barak – kuratorka kolekcji sztuki sieci NYX Hotels.
2. Jacek Sosnowski – kurator kolekcji sztuki NYX Hotel Warsaw.
3. Mariusz Waras – muralista, grafik, projektant, profesor wydziału Architektury i Wzornistwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
4. Marta Kołakowska – założycielka galerii sztuki współczesnej Leto.
5. Marcin Władyka – grafik, plakacista, wykładowca Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
6. Paulina Kołodziejczyk – Multi Property Manager Poland, NYX Hotel Warsaw.

– Sztuka i jej odbiór to rzeczy wybitnie miejskie. To tutaj są galerie i muzea, a przede wszystkim artyści. Nawet jeśli w natłoku informacji i obrazów, które wypełniają dzisiejsze miasta po brzegi, sztuka zdaje się znikać
z pierwszego planu, to jak nigdy łatwo jest po nią sięgnąć. Sztuka ulicy i sztuka w przestrzeni publicznej to ciągle ewoluujące zjawisko – kolekcja prac wykonanych dla hotelu NYX  jest tego i będzie najlepszym przykładem
– mówi  Jacek Sosnowski, kurator kolekcji sztuki w NYX Hotel Warsaw, przewodniczący jury konkursu.

Przebieg konkursu
Wszystkie informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie https://www.nyx-hotels.com/art-at-nyx. Chętni do wzięcia udziału w nim,  powinni przesłać fotografie w formie plików jpg. trzech prac ze swojego dorobku na adres mailowy: [email protected]. Prace można zgłaszać do 3 lipca. Zdjęcia prac zgłoszonych do konkursu będą zamieszczane na tablicy Pinterest: https://www.pinterest.de/leonardo_hotels/nyx-hotel-warsaw-art-lives-here/
Z nadesłanych zgłoszeń, Jury wybierze troje laureatów konkursu oraz sześciu artystów, którzy przejdą do drugiego etapu. Wyniki zostaną ogłoszone 6 lipca za pośrednicwem mediów społecznościowych hotelu NYX.

Z szóstki artystów, którzy przejda do drugiego etapu konkursu, internauci będą mogli wybrać czwartego laureata w trakcie głosowania za pośrednictwem mediów społecznościowych. Odbędzie się ono poprzez profil na Instagramie: https://www.instagram.com/nyxhotelwarsaw/ i będzie trwało od 6 do 26 lipca.
Następnie laureaci zostaną zaproszeni do odbycia rezydencji w NYX Hotel Warsaw. Na potrzeby kampanii wybrany pokój będzie dostosowany do potrzeb artystów, by każdy z nich w ciągu trzech tygodni miał odpowiednie warunki do tworzenia, pod okiem jury. Tematem pracy konkursowej będzie „artysta inspirowany  krajobrazem miejskim“.

Zdjęcia wszystkich prac powstałych podczas rezydencji zostaną następnie zamieszczone na instagramie hotelu https://www.instagram.com/nyxhotelwarsaw/ i oddane pod głosowanie internautów. Głosowanie będzie trwało od 7 do 18 września. Praca, która zbierze najwięcej głosów, zostanie zakupiona przez hotel. Finaliści zaprezentują swoją twórczość na żywo w towarzystwie Jury podczas ekskluzywnego wernisażu w hotelu NYX, 21 września br.,
a zwycięska praca zostanie wówczas uroczyście włączona do kolekcji sztuki NYX Hotel Warsaw.

***
LEONARDO HOTELS CENTRAL EUROPE, z siedzibą w Berlinie, odpowiada za portfolio hoteli w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Polsce, Czechach, na Węgrzech, w Hiszpanii i we Włoszech. W ramach działalności w 8 krajach i 37 regionach portfolio hotelowe obejmuje 84 hotele z ponad 14.500 pokojami. Rodzina marek składa się z Leonardo Hotels, Leonardo Royal Hotels, Leonardo Boutique Hotels i NYX Hotels by Leonardo Hotels. Położone w centrum miasta, znane są z wysokiej jakości
i standardu usług oraz stylowego wystroju wnętrz z regionalnymi akcentami.

W każdym hotelu Leonardo goście i ich indywidualne życzenia i potrzeby są w centrum uwagi - z troską i uwagą o wszystkie małe szczegóły, które czynią pobyt gości tak bardzo wyjątkowym. To od zawsze kształtowało wizerunek naszej firmy. Tutaj każdy może się zrelaksować i poczuć swobodnie, niezależnie od tego, czy celem jego podróży jest biznes czy wypoczynek.

Leonardo Hotels Central Europe jest częścią Fattal Hotel Group, która została założona w 1998 roku przez Davida Fattala. Charakteryzująca się dynamicznym rozwojem, w Europie i Izraelu prowadzi 220 hoteli z ponad 42.000 pokoi, w 107 miejscach i 19 krajach. Portfolio marek obejmuje: Leonardo Hotels, Leonardo Royal Hotels, Leonardo Boutique Hotels, NYX Hotels by Leonardo Hotels, Jurys Inn, Apollo Hotels i Herods. Izraelska grupa hotelowa jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie (TASE). www.leonardo-hotels.com
 

Komentarze

Pozostałe artykuły