Reklama
avatar usera

autorGdzieZjesc.info

Nowa odsłona Scandale Royal Resto & Vodka House

data dodania: 2019.07.19 | data edycji: 2019.07.19
Nowe Scandale Royal Resto & Vodka House to miejsce, gdzie spotykają się nowatorskie podejście do staropolskiej kuchni i bogate doświadczenie najlepszych polskich gorzelników. Odkrywamy na nowo polską kulturę picia wódki, wracamy do lat 30., kiedy królowała w barach, na salonach i dancingach. Celebrujemy rytuał, który spaja nas od wieków - posiłki w gronie rodziny i przyjaciół, których stałym elementem jest podnoszenie kieliszków do toastu. Odtwarzamy niepowtarzalny charakter przedwojennych lokali, gdzie najważniejsze było świetne jedzenie i mocny trunek. 


Menu restauracji składa się z nowofalowych interpretacji tradycyjnych polskich dań, które zaintrygują miłośników kulinarnych eksperymentów i zawrócą w głowach wielbicieli klasycznych potraw. Dominują oparte na regionalnych składnikach dania z wołowiny, wieprzowiny oraz drobiu. Charakterystyczne dla polskiej kuchni, ale wzbogacane i przekształcane na różne sposoby. Napotkamy dodatki kojarzone z polską kuchnią, takie jak chrzan czy sałatka jarzynowa, ale powinniśmy być gotowi również na bardziej nietuzinkowe i zaskakujące akcenty z kuchni całego świata. Bardzo istotny kierunek kulinarny Scandale Royal świetnie opisuje cytat urodzonego w latach ‘20 ubiegłego wieku poety Mariana Załuckiego:

“W całej Europie przecież wiedzą, od Morza Czarnego do La Manche’a że w Polsce dzieci tylko jedzą… dorosły zakąsza”


Dlatego zakąski w Scandale Royal grają olbrzymią rolę. Te najbardziej klasyczne i wciąż popularne, jak tatar z polędwicy wołowej, kaszanka z wątróbką z dodatkiem gorczycy, jabłkiem, gęsią wątróbką oraz chipsem z boczku i flaczki (w naszej wersji cielęce), ale i nieco rzadziej spotykane - grasica curry z truflą i jajkiem poche czy kotleciki z sandacza z domowym majonezem, rydzami i ogórkiem kiszonym.

Rzecz jasna najpierw musimy mieć co zakąszać. Rola wódki jest niezwykle ważna i nieodłączna, wszak napitek dobrany być musi do posiłku odpowiednio, jak frywolny tekst do rytmicznych melodyj foxtrotu. W repertuarze Scandale Royal jest ponad 80 rodzajów wódek i zdecydowanie królują wśród nich polscy mistrzowie rzemiosła. Likiery, wódki starzone, destylaty i bimbry dobieramy bardzo starannie pod konkretne dania, zgodnie z kompozycją, by uwydatnić charakterystyczne akcenty smakowe i zapewnić absolutnie doskonałe wrażenia.


Korzystając z zapomnianych w dużej mierze alkoholi tworzymy koktajle, które są swoistym wehikułem czasu, ukłonem ku miksturom serwowanym w przedwojennych lokalach. W porterówkę wpada miodowa kawa z nutą absyntu, nalewka wiśniowa miesza się z winem rumiankowym, a Krakowskim Spritzem został likier z czarnego bzu z dodatkiem cydru i białego wina. Wszystko w idealnej harmonii i bon ton. Scandale Royal Resto & Vodka House jest hołdem ku spotkaniom towarzyskim w staropolskim wydaniu. To wyjątkowe miejsce, gdzie intrygujące dania oparte na przedwojennych przepisach podkreślamy perfekcyjnie dopasowanymi trunkami, których nie sposób spróbować nigdzie indziej… chyba że cofniemy się do lat 30 XX wieku.

Scandale Royal
Plac Szczepański 2, 
31-011 Kraków
tel: 512 308 493 

Komentarze

Pozostałe artykuły