Reklama
avatar usera

autorGdzieZjesc.info

Wyjątkowe otwarcie wegemamy!

data dodania: 2017.03.03 | data edycji: 2017.03.06 23:56:03

W weekend 23-26 lutego odbyła się premiera nowej wegańskiej restauracji - wegemama. To nowy projekt Michała Kicińskiego, promujący zdrowy i odpowiedzialny styl życia. Goście przybyli tłumnie, by spróbować specjałów szefów kuchni, które od 27 lutego serwowane są na Marszałkowskiej 28 w Warszawie.

Na uroczystym otwarciu wegemamy23 lutego gości przywitał Michał Kiciński - właściciel restauracji, współzałożyciel firmy CD Projekt i współautor gry Wiedźmin. Michał współtworzy restaurację z doświadczonym menedżerem i aktywistą Mariuszem Duchewiczem (współzałożycielem Fundacji Dzika Polska), odpowiedzialną za marketing Ulą Zarosą (autorka książki “Status moralny zwierząt”) oraz doświadczonymi szefami kuchni roślinnej Piotrem Ważyńskim i Grzegorzem Dereniem. 

To był weekend pełen atrakcji. Spotkanie 23-go uświetnił kameralny koncert niezwykle klimatycznego duetu: Natalii Przybysz i Raphaela Rogińskiego, którzy rozpieszczali obecnych swoją muzyką. Wśród licznie przybyłych gości pojawili się m.in.: Marta Dymek (Jadłonomia), Małgorzata Foremniak, Paulina Holtz, Joanna Jarmołowicz, Mirosław Jękot, Beata Kawka, Katarzyna Montgomery, Beata Pawlikowska, Leszek Stanek, Mietek Szcześniak, Tola Szlagowska, Vienio, Zofia Zborowska, Izabela Zwierzyńska. Świat psychologii reprezentowali Wojciech Eichelberger i Katarzyna Miller. 25-go publiczne otwarcie uświetnił koncert folkowego zespołu Same Suki, zaś 26-go restauracja zorganizowała „wegemamowe ciasto w miasto”, czyli  sprzedaż przepysznych deserów, koktajli, soków i napojów, z których 50% dochodu zostanie przekazana na Stowarzyszenia Otwarte Klatki i Fundację Viva!. W niedzielę odbyło się również spotkanie autorskie z Patrycją Pruchnik, autorką książki „Koniec wszystkich historii”.

Goście wegemamy mieli okazję spróbować popisowych dań szefów kuchni - Piotra Ważyńskiego i Grzegorza Derenia, takich jak aromatyczne Kroeung Curry, na które przepis został przywieziony przez utalentowanego członka zespołu Łukasza Sekułę prosto z Kambodży. Hitem okazały się również zdrowe słodycze, bez dodatku białego cukru, czy niezdrowych tłuszczów, przygotowane przez wspaniałe siostry: Annę i Martę Grefkę oraz wegańskie przekąski, w tym sery własnego wyrobu, tworzone przez Zuzę Rzymanek, czy wspaniały wężymord z przepisu Piotra Skalskiego.

wegemamarusza z pełną kartą 28 lutego od godz. 12.00. wegemama to miejsce-instytucja, pełne pozytywnej energii, oparte na szacunku dla natury, przyjazne środowisku i zdrowemu stylowi życia.Wyjątkowość menu przejawia się w licznych inspiracjach podróżniczych, a także w możliwości personalizacji dań, do wielu z nich można samemu dobrać rodzaj preferowanej kaszy i ryżu, kiszonych warzyw, czy białka (np. tempeh, tofu, beluga, fasola mung). Specjalnością restauracji są również wyjątkowo zdrowe desery na bazie nerkowców, owoców, wegańskiej czekolady, bez dodatku buraczanego i trzcinowego cukru. Warto tu również zawitać na przyrządzane zawsze na świeżo koktajle, smoothies czy soki z wyciskarek wolnoobrotowych. Dla spragnionych ciepłych naparów wegemama tworzy aromatyczne napoje na bazie mleka ryżowego i kokosowego, jak turmeric latte czy matcha latte.

Komentarze

Pozostałe artykuły