Reklama
avatar usera

autorGdzieZjesc.info

Restauracja BelEtage – tutaj bije serce smaku!

data dodania: 2017.08.10 | data edycji: 2017.08.10
Restauracja BelEtage to jeden z najbardziej eleganckich lokali, jakie oferuje Lublin. Stoi za nią wielka legenda kulinarna i zarazem jej poprzedniczka, Restauracja Powszechna. Mieści się na Krakowskim Przedmieściu, w murach IBB Grand Hotelu Lublinianka. Wybór wyśmienitych dań wywodzących się z kuchni całego świata, proponowanych przez Szefa Kuchni Artura Górę, który do każdego dania dodaje odrobinę lubelskiego serca, zyskał uznanie nie tylko wśród lubelskich smakoszy, ale również wśród gości hotelowych przyjeżdżających tu z całego świata. Restauracja BelEtage to także profesjonalna, miła obsługa gwarantująca satysfakcję Gości przychodzących tu zarówno na „szybki lunch”, jak i wystawną kolację. BelEtage może na dwóch poziomach pomieścić do 150 osób, a w ciepłych miesiącach pysznymi daniami można również raczyć się na hotelowym tarasie.


Restauracja BelEtage to znakomite miejsce na:
  • Przyjęcia komunijne, chrzciny, uroczystości rodzinne i firmowe,
  • Eleganckie, kameralne przyjęcia weselne,
  • Śniadania, obiady i kolacje biznesowe.

Oferuje również:
  • Profesjonalny catering dla firm i osób prywatnych,
  • Nowe propozycje dań sezonowych zgodnie z porami roku,
  • Lekkie przekąski i kanapki w Lobby Barze.

Restauracja potwierdza swoją renomę podczas wielu konkursów. W 2016 r. była nominowana do nagrody Hermesy Poradnika Restauratora, jako jedna z 5 Restauracji hotelowych z całej Polski.
Na wiosnę tego roku została również doceniona przez Gości w trakcie Lublin Restaurant Week w kategorii Najlepsza Obsługa (II miejsce), Najlepsza Atmosfera (II miejsce) oraz Najlepsze Jedzenie (II miejsce).
 
Szef Kuchni – Artur Góra
 
Mówią o nim „skromny i pokorny ambasador tradycji”. Swoje pierwsze kroki w zawodzie stawiał w restauracji Hotelu Orbis Unia pod kierunkiem Lucjana Klaczyńskiego. Po kilku latach został Szefem Kuchni w restauracji Dworek Grafa w Lublinie. Pracując tam przez sześć lat jednocześnie podróżował po Europie, poznając kuchnie innych krajów. Kolejnym krokiem w jego karierze było stanowisko Szefa Kuchni w renomowanej restauracji Old Pub na lubelskim Starym Mieście, gdzie przez cztery lata zajmował się między innymi promowaniem kuchni australijskiej, meksykańskiej i amerykańskiej.

Artur Góra lubi nowości kulinarne i eksperymenty, uczestniczy w wielu szkoleniach i pokazach. Szefem kuchni restauracji BelEtage jest od 2004 roku. Radzi sobie świetnie z wszelkimi wyzwaniami kulinarnymi, za co jest doceniany przez Gości restauracji. Ceni naturalność składników, perfekcję przyrządzenia oraz piękny wygląd na talerzu.

„Inspiracje czerpię z natury oraz z opinii Gości. Słucham czego oczekują. Świeżość i naturalność to podstawa. Ważne jest dla mnie aby danie nie tylko miało wygląd, ale i smakowało.”

 
W trakcie zeszłorocznego Europejskiego Festiwalu Smaku zdobył III trzecie miejsce w konkursie na najlepszego Szefa Kuchni Lubelszczyzny Good Chef.
 
Restauracja BelEtage
Ul Krakowskie Przedmieście 56
20-002 Lublin
[email protected]
81 44 66 263
www.lublinianka.com/restauracja/beletage

Komentarze

Pozostałe artykuły