Reklama
avatar usera

autorGdzieZjesc.info

Prawdziwe Włochy na warszawskiej Ochocie – poznajcie restaurację Piccola Italia

data dodania: 2017.01.25 | data edycji: 2017.01.28 09:34:32

O potrzebie stworzenia miejsca, w którym goście będą mogli kosztować autentycznych i oryginalnych dań kuchni włoskiej, o różnorodności potraw słonecznej Italii oraz o pasji i potrzebie dzielenia się nią opowiada naszej Redakcji właściciel Restauracji Piccola Italia - Stefano Cherubini. Poznajcie to miejsce wspólnie z nami!

Panie Stefano, jakie były początki restauracji Piccola Italia?
W latach 90-tych będąc turystą w Polsce ubolewałem nad tym, że nie mogę zjeść tego co lubię. Dostępne potrawy serwowane jako włoskie dania były dalekie od oryginału, stąd też pojawił się pomysł na małą italię w Warszawie. Piccola Italia została otwarta 1998 roku. Głównym założeniem było to, że serwowana tu kuchnia włoska ma być oryginalna i autentyczna, a potrawy mają być przyrządzane z oryginalnych włoskich produktów. Jednym słowem – albo oryginalnie albo w ogóle. Te wymogi obowiązują do dnia dzisiejszego.

Czy nad jakością dań czuwa Pan sam?
Obecnie lokal prowadzony jest przeze mnie i moją żonę Barbarę Cherubini. Oprócz Piccola Italia prowadzimy również kawiarnię Dolce Amaro z wyjątkowymi słodyczami. To nieliczne z miejsc w Warszawie, można spróbować oryginalnych włoskich wypieków.

Kto, wspólnie z Państwem, tworzy zatem doskonałe dania Piccola Italia?
Od dłuższego czasu szefem kuchni w Piccola Italia jest Gennaro Palomba - Neapolitańczyk z 40-letnim doświadczeniem. Współpraca państwa Cherubinich i Gennaro Palomba zaowocowała certifikatem Ospitalita Italiana. Certyfikat ten przyznawany jest włoskim restaurcjom w 63 krajach i daje gwarancję, że w danym lokalu można zjeść rzeczywiście po włosku.

Gdzie szukają Państwo pomysłów na nowe dania oferowane w Państwa lokalach?
Inspiracje do tworzenia dań czerpiemy z naszego doświadczenia oraz z ogromnych możliwości i różnorodności włoskiej kultury kulinarnej. Każda z 20 krain włoskich szczyci się własnymi i charekterystycznymi recepturami kuchennymi i to właśnie odrębności kulinarnej regionów kuchnia włoska zawdzięcza swoje bogactwo.

Więcej informacji o tym lokalu znajdziesz klikając TUTAJ.

Piccola Italia Ristorante Italiano
ul. 1 Sierpnia 46,
02-134 Warszawa
tel: (22) 846 87 37

Dolce Amaro
ul. Łopuszańska 22 (Centrum Mody Modo),
02-220 Warszawa
tel: (22) 846 87 27

Komentarze

Pozostałe artykuły