Reklama
avatar usera

autorGdzieZjesc.info

Menu w restauracji Chłodna 15 by Wilamowski

data dodania: 2017.10.25 | data edycji: 2017.10.25
Szef kuchni, Arkadiusz Wilamowski, za granicą spędził siedem lat, ucząc się w najlepszych francuskich szkołach gastronomicznych i pracując w najlepszych restauracjach obdarzonych gwiazdkami Michelin. Niedawno wrócił do Polski i otworzył autorską restaurację w Warszawie. Chłodna 15 to miejsce, gdzie można poznać najbardziej wyrafinowane smaki kuchni francuskiej.


Na trzy - daniowy lunch Arkadiusz codziennie przygotowuje nowe potrawy, w zależności od produktów, którymi dysponuje danego dnia.  Jestem fanem świeżości i sezonowości. Nie serwuję szparagów we wrześniu. Dlatego jednego dnia zjecie u mnie rybę, a następnego , będę serwował kuropatwę, bo właśnie dostarczono mi świeży produkt. Nigdy nie mrożę składników, ani nie kupuję na zapas. Gotuję wyłącznie ze świeżych produktów i tych najwyższej jakości.

Wieczorne menu również uzależnione jest od dostawy, dlatego karta dań drukowana jest dwa razy dziennie - rano i wieczorem.

Kolację możemy zamówić w dwóch wariantach - menu a la carte lub  menu degustacyjne.  Jeśli zdecydujemy się na to drugie, czeka nas niespodzianka. Szef kuchni,  bowiem, stosuje formułę - carte blanche. Gość do końca nie wie, co dostanie na talerzu. Kelner poda nam jedynie informację, jaki będzie główny składnik, mięso czy ryba. Wszystkie dania w Chłodnej przygotowywane są a la minute – czyli bezpośrednio przed podaniem.

Chcecie się dowiedzieć jakie jeszcze niespodzianki czekają na Was w tym miejscu. Odwiedźcie sami:

Chłodna 15 by Wilamowski
ul. Chłodna 15 (na tyłach Atrium przy Jana Pawła II), 
00-891 Warszawa
tel: 730 737 644 

Komentarze

Pozostałe artykuły