Reklama
avatar usera

autorGdzieZjesc.info

Arkadia na Widelcu wchodzi w nowy rok szkolny

data dodania: 2018.09.13 | data edycji: 2018.09.13
Jak przekonać dzieci do jedzenia warzyw i zdrowych słodyczy? Organizatorzy warsztatów Arkadia na Widelcu wraz z Grzegorzem Łapanowskim, ambasadorem strefy Grand Kitchen, i jego fundacją Szkoła na Widelcu, mają na to swoje sprawdzone metody.

Do tej pory w Arkadii odbyło się ponad 30 spotkań, na których przygotowano ponad 60 potraw na podstawie autorskich przepisów fundacji. Mamy jednak apetyt na więcej, ponieważ rozpoczęcie roku szkolnego oznacza także powrót do gotowania z uczniami. Jaki jest dalszy plan, aby zachęcić jeszcze więcej dzieci do zdrowego jedzenia?


Warzywa są smaczne…?
Do tej pory uczestnicy zajęć uczyli się m.in. o znaczeniu sezonowości potraw. Wiedzą już zatem, która pora roku i dlaczego jest dobra, aby kupować pomidory czy szparagi. Dużą rolę podczas kulinarnych spotkań odgrywają warzywa, których promowanie dla edukatorów Arkadii na Widelcu jest niezwykle ważne. Pozwalają oni przekonać się najmłodszym, że warzywa na talerzu wcale nie muszą być przykrą koniecznością, a wręcz przeciwnie – tematy wege stały się niesłychanie popularne.
Odbiór naszych kulinarnych spotkań jest bardzo pozytywny. Zapisy ruszają tydzień przed wydarzeniem i większość miejsc wyczerpuje się już w pierwszej godzinie. Na szczęście prowadzimy także zapisy w dzień odbywania się warsztatów w Arkadii. Można zatem bez problemu zapisać się na miejscu – przypomina Monika Lewczuk-Kuropaś, rzecznik prasowy Arkadii.


Szkolne mieszanie w garach
Jako że zajęcia Arkadii na Widelcu spotkały się z tak dużym zainteresowaniem, edukatorzy kontynuują projekt, docierając również do uczniów. Zapraszają ich na kulinarne pogadanki i naukę gotowania wraz z nauczycielami, ponieważ wiedzą, jak ważne jest wprowadzanie zdrowych nawyków żywieniowych w szkołach.
Uczniowie często stoją przed wyborem pomiędzy słodzonymi napojami gazowanymi, słodyczami, a zdrową i pełnowartościową przekąską. Naszym zadaniem jest ich przekonać do tej ostatniej – opowiada Katarzyna Pieczyńska, manager i dietetyk fundacji Szkoła na Widelcu.

Zdrowy styl życia dzieci powinien zaczynać się już w tornistrze. Edukatorzy warsztatów oraz Arkadia zabierają się za to zadanie od razu na początku roku szkolnego. We wrześniu pochylą się nad tematem lunchboksów i wraz z uczestnikami zastanowią się, co warto wziąć ze sobą do szkoły, aby zjeść pysznie i pożywnie. Pomysłowe i oryginalne posiłki, które mogą zostać wygodnie spakowane do szkolnego plecaka, mają zachęcić dzieci do urozmaicenia pory obiadowej w szkołach. Dlatego cały wrzesień będzie poświęcony właśnie tematyce lunchboksów.


Razem gotują, razem ucztują
Arkadia na Widelcu to projekt, który już blisko od roku promuje zdrowe odżywianie oraz uczy najmłodszych gotować. Jego patronem został jeden z najwybitniejszych polskich kucharzy, Grzegorz Łapanowski, który sam chętnie odwiedza warsztaty i dzieli się na nich swoją wiedzą z najmłodszymi.

Pod okiem edukatorów Arkadii na Widelcu dzieci poznają nowe kulinarne obszary, odkrywają, jak ważne jest korzystanie ze świeżych, nieprzetworzonych składników, a na końcu zamieniają teorię w praktykę i zabierają się za gotowanie. Po przygotowaniu posiłku wszyscy zasiadają do wspólnego ucztowania – ważne jest bowiem nie tylko gotowanie, ale także zawiązywanie nowych przyjaźni w oparciu o wspólne pasje.


Warsztaty odbywają się dwa razy w miesiącu w wybrane niedziele w godz. 12.00-17.30 (ostatni zapis możliwy jest o 16.30) i są dostępne dla dzieci od 5. do 15. roku życia. Zajęcia są bezpłatne, a jedynym wymogiem jest posiadanie przez rodziców lub opiekunów dzieci Karty Stałego Klienta Arkadii. Zapisy na zajęcia odbywają się online od poniedziałku do czwartku na stronie www.grandkitchen.pl. Można się na nie rejestrować również na miejscu w strefie Grand Kitchen na pierwszym piętrze Arkadii.
 

Komentarze

Pozostałe artykuły