Reklama
avatar usera

autorGdzieZjesc.info

FETU-JEMY 5 x 5 = 25

data dodania: 2017.10.05 | data edycji: 2017.10.05
5. edycja Targów Książki Kulinarnej odbędzie się w weekend 7-8 października 2017 w restauracji Qa i na dziedzińcu Zamku Ujazdowskiego na warszawskim Jazdowie i połączona będzie z jubileuszem 25-lecia Qchni Artystycznej. Na targi i wydarzenia towarzyszące zaprasza restauratorka i autorka książek Marta Gessler.
 

Targi Książki Kulinarnej to wydarzenie, które jest organizowane przez Martę Gessler, znaną i cenioną polską restauratorkę, autorkę felietonów, książek, projektantkę ogrodów, właścicielkę warszawskiej restauracji Qchnia artystyczna w warszawskim Zamku Ujazdowskim i kwiaciarni Warsztat Woni.
 
Na pomysł Targów Książki Kulinarnej Marta wpadła w 2013 roku i z powodzeniem rozwija ten projekt z roku na rok. To wydarzenie, łączące książki i gotowanie, miłośników dobrego jedzenia i amatorów gotowania oraz osób ciekawych kulinarnego świata, wpisało się w kalendarz warszawskich wydarzeń o tematyce kulinarnej.
 
Tegoroczne hasło przewodnie brzmi: 5 × 5 FETU-JEMY (czyli świętujemy).
 
Program tegorocznych Targów Książki Kulinarnej dotyczy prostego rachunku 5 x 5 = 25.
5 Targi, 25 urodziny Qchni artystycznej, 5 kwiaciarni, 5 kucharzy, 5 blogerek kulinarnych, 5 laureatów nagród Qa i ponad 25 wystawców książek kulinarnych;
 
Nagrody Qa, dla wybitnych osobowości postmodernistycznych, zostały zainicjowane przez Martę Gessler w 1994 roku. Laureatami, byli między innymi Jeremi Przybora, Janusz Weiss, Grzegorz Jarzyna, Adam Hanuszkiewicz, Kora i Kamil Sipowicz, Piotr Bikont oraz Viola Śpiechowicz i Marzena Ratowska. Nagród nie przyjęły Violetta Villas, która uznała ją za “nie wystarczająco poważną” oraz Manuela Gretkowska, z uwagi na to, iż “od dawna musi walczyć z postmodernizmem i feminizmem, aby być tylko sobą”.
 
W 2017 roku nagrody Qa zostaną przyznane w 5 kategoriach. “Ludzie postmodernizmu idą pod prąd, nie lubią trzymać się ram i ściśle wyznaczonych granic”. – tak Marta Gessler komentuje swój wybór, który poznamy 8 października. I dodaje – “Po raz pierwszy zostanie publicznie odczytany list Jeremiego Przybory, napisany do Szanownej Qchni w 1996 roku. Aktualny, zabawny, postmodernistyczny pomnik zapisany na kartce papieru”.
 
Przez 5 dni, Qchnia artystyczna będzie serwować menu opracowane przez 5 znanych blogerek kulinarnych: Darię Ładochę (Mamałyga), Małgosię Mintę (Minta Eats), Elizę Mórawską (White Plate), Maię Sobczak (Qmam kaszę) oraz Samar Khanafer-Gniadek (Samar).
 
 
Zapraszamy w weekend 7-8 października 2017
sobota w godz. 11.00-19.00
niedziela w godz. 11.00-18.00
 
Targi Książki Kulinarnej
sobota w godz. 11.00-19.00
niedziela w godz. 11.00-18.00
 
Uroczystość wręczenia nagród Qa
niedziela godz. 15.00 
 
Zamek Ujazdowski & Qchnia Artystyczna
ul. Jazdów 2, Warszawa 
Wstęp bezpłatny

Komentarze

Pozostałe artykuły