Reklama
obrazek

Szacunek do tradycji, to jedna z najważniejszych rzeczy. Właśnie dlatego z wielką dumą prezentujemy dobre restauracje staropolskie w Krakowie, gdzie dania z dawnych polskich czasów, wciąż królują tu na stołach. Poznajcie najlepsze restauracje staropolskie Kraków Dębniki

Średnia ocena:  4.7 (17 recenzji, 43 głosy)

Jedzenie5.0

Wystrój4.9

Obsługa5.0

Ceny4.9

ul. Benedyktyńska 37,
30-398 Kraków
tel: 513 433 440

Godziny otwarcia:

Okolica:
Średni koszt obiadu dla dwóch osób: 70 zł
Ilość miejsc przy stolikach: 36
Specjalność lokalu: tradycyjne pierogi (ruskie, z mięsem, z kapustą i grzybami, szpinakiem i białym serem) przygotowane na bazie zdrowej mąki orkiszowej

Opis

Restauracja "Mnisze co nieco" znajduje się na terenie Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Czynna jest w godz. 12-18, dopasowując się do rytmu klasztornego dnia wyznaczanego wspólnymi modlitwami, pracą i odpoczynkiem mnichów.

Przyjmuje tych, którzy przybywają do opactwa w poszukiwaniu Boga, skupienia i wyciszenia i tych, którzy pragną zwiedzić jeden z najstarszych klasztorów na ziemiach polskich.

W głównej sali restauracji może jednocześnie raczyć się klasztornymi potrawami 36 osób. Wnętrze jest urządzone prosto, wręcz surowo. Goście zasiadają na drewnianych ławach przy nakrytych niewielkimi białymi serwetkami stołach.

Najważniejszą cechą restauracji "Mnisze co nieco" jest spokój, wyciszenie i atmosfera skupienia tak charakterystyczna dla całego tynieckiego wzgórza, z którego rozciąga się wspaniały widok na dziki odcinek Wisły i miejscowości Piekary znajdujące się na jej drugim brzegu.

Średnia ocena:  3.5 (0 recenzji, 38 głosów)

Jedzenie0.0

Wystrój0.0

Obsługa0.0

Ceny0.0

ul. Roberta Jahody 2,
30-348 Kraków
tel: (12) 358 84 09

Opis

Stworzyliśmy niepowtarzalne miejsce, doskonałe do spotkań z przyjaciółmi, rodziną, firmą. Na smakoszy czekają rzadko spotykane piwa regionalne, wytwarzane na naturalnym chmielu, za pomocą tradycyjnych receptur, między innymi piwa z Brackiego Browaru Zamkowego w Cieszynie.