Wydarzenia 2019-03-30

Wydarzenia

Już teraz możesz dowiedzieć się gdzie planowane są najciekawsze imprezy, promocje, nowe menu, czy otwarcie ogródka. Chcesz być na bieżąco z najciekawszymi wydarzeniami? Zapisz się do biuletynu!

Zamknij kalendarz
Kwiecień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Maj
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
   

Wydarzenia z dnia 2019-03-30

 • DIFFERENT - restauracja w ciemności

  Wiolonczela/skrzypce w ciemności - classical & film music

  data: 2019-03-30

  Szczegółowy opis: W ostatnią sobotę każdego miesiąca, dla gości restauracji DIFFERENT, pod koniec kolacji, rozpoczynającej się o godzinie 20tej, będą grali w 100% ciemności znakomici muzycy Jan Roszkowski lub Voytek Proniewicz.

  Koszt kolacji tego wieczoru, to dodatkowo 20 zł od osoby, płatne na miejscu gotówką.
  Liczba miejsc ograniczona do 30.

  Rezerwacji kolacji można dokonać poprzez https://restauracjadifferent.pl/p/rezerwacja/

  Jan Roszkowski to wiolonczelista i kompozytor wykształcony w duchu muzyki klasycznej, który porusza się również w innych gatunkach od jazz/rock po awangardową muzykę improwizowaną.
  Laureat stypendiów Hans & Klara Bauer oraz Fulbrighta. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie i Manhattan School w Nowym Jorku, gdzie studiował wiolonczelę, kompozycję oraz improwizację.
  W listopadzie 2012 r., zadebiutował jako solista w Steinway Hall w Nowym Jorku, a miesiąc po wiolonczelowym debiucie podczas XIV Festiwalu Chopin & Friends, odbyła się oficjalna premiera pierwszego utworu artysty The Aquarian Age, która spotkała się z bardzo entuzjastycznym odbiorem publiczności na Manhattanie. Jan poświęca coraz więcej czasu na komponowanie. W 2017 roku napisał muzykę do swojego pierwszego filmu fabularnego „Defekt Serca” w reż. Bogdana Kozuli. Zdobywca 3 nagrody na XXVII Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych we Wrocławiu oraz 1 nagrody na Konkursie Kameralnym w Warszawie. Występował na festiwalach: EFG London Jazz Festival, 26th Vilnius Jazz Festival (Wilno), XIV Chopin & Friends Festival (Nowy Jork) oraz Delemont Jazz Days (Szwajcaria).

  Voytek Proniewicz zadebiutował z Orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie w 2005 roku. Od tego czasu koncertował z orkiestrami Filharmonii Wrocławskiej, Filharmonii Podkarpackiej, Filharmonii Szczecińskiej, Filharmonii Świętokrzyskiej, Filharmonii Gorzowskiej, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, orkiestrami Sinfonia Viva i Sinfonia Iuventus. Grał pod batutą m.in. Jana Krenza i Jerzego Maksymiuka. Ponadto artysta prezentował swoją grę w Filharmonii Rudolfinum w Pradze, Filharmonii Krakowskiej, Filharmonii Bałtyckiej, Filharmonii Lubelskiej, Filharmonii Śląskiej, w wielu miastach Polski oraz na świecie - Wiedniu, Paryżu, Madrycie, Petersburgu, Monachium, Brukseli, Wilnie, Palermo, Singapurze, Hanoi, Szanghaju, Hongkongu i Caracas.

  Nagrał trzy płyty dla wytwórni NAXOS – Karol Lipiński String Trios Op. 8 and Op. 12 (2018), Ferenc Liszt Works for violin and piano (2014), Pupils of Chopin (2011) oraz muzykę do filmu Chopin – The Space Concert. Na płycie orkiestry Sinfonia Viva “Muzyka polska”, pod batutą Tomasza Radziwonowicza wykonał Nokturn Es-dur Fryderyka Chopina w aranżacji na skrzypce solo i orkiestrę smyczkową.

  Skrzypek jest laureatem III nagrody na Międzynarodowym Konkursie im. Ludwika van Beethovena w Hradec nad Moarvici, Czechy (1998), I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Młodych Skrzypków im. Stanisława Serwaczyńskiego w Lublinie (2002), otrzymał wyróżnienie na VI Międzynarodowym Konkursie im. Karola Szymanowskiego w Łodzi (2005).

  Voytek Proniewicz ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Mirosława Ławrynowicza w 2005 roku. W 1998 roku Telewizja Polska nakręciła oraz wyemitowała film pt. „Impresja na skrzypce”, w całości poświęcony osobie młodego skrzypka.

  RozwińPRZEJDŹ DO WYDARZENIA NA FB ZOBACZ LOKAL
 • Centrum Zarządzania Światem

  Daniel Norbert Jankowski Art Exhibition "Puzzle"

  data: 2019-03-30

  Szczegółowy opis: Nasze ściany zamieniły się w powierzchnie ekspozycyjną.
  Tytuł wystawy idealnie wpisuje się w nasze zamierzenia. W Centrum Zarządzania Światem układamy "Puzzle", składając w całość wyborne towarzystwo, smaki, muzykę, obrazy...

  Daniel Norbert Jankowski / ur. 1969 r. / – twórca interdyscyplinarny działający czynnie w takich dziedzinach sztuki jak malarstwo, rysunek, fotografia analogowa.

  Wystawy indywidualne:
  POSK Gallery /Londyn/, kurator - Joanna Ciechanowska,
  "Na Piętrze" Związek Polskich Artystów Plastyków /Łódź/,
  Piano Cafe Gallery - wystawa pod patronatem Festiwalu Łódź Czterech Kultur /Łódź/,
  Dom Sztuki /Warszawa/,
  Warsztat Warszawski /Warszawa/, kurator - Marta Korzekwa.
  MOMU /Warszawa/

  Jego prace to dokumentacja stanu emocjonalnego nacechowana charakterystyką miejsca, w którym autor aktualnie się znajduje.
  W malarstwie dominuje abstrakcja. Charakterystyczna konturowa kreska rysunku zyskała licznych zwolenników wśród kolekcjonerów prywatnych m.in. z Wielkiej Brytanii, Holandii, Hiszpanii, Chin. Fotografie publikowane m.in. w miesięczniku fotograficznym „FOTO”, Grupa Polska Press, autor licznych fotoreportaży dla jednostek administracji publicznej w Polsce i zagranicą. Fotoreportaż do wystawy "Sarkis Tęcza Anioła" - Zachęta Narodowa Galeria Sztuki.

  RozwińPRZEJDŹ DO WYDARZENIA NA FB ZOBACZ LOKAL
 • Centrum Zarządzania Światem

  Tablao Flamenco 31 marca o 19:00.

  data: 2019-03-30

  Szczegółowy opis: Zapraszamy na Tablao Flamenco 31 marca o 19:00 do Centrum Zarządzania Światem .
  Po raz pierwszy w Tablao Flamenco w Warszawie wystąpią wspaniali artyści z Lublina, którzy wiele lat temu zaczęli uprawiać tą szlachetną sztukę i propagować w swoim mieście i w całej Polsce - Kaśka Arbaczewska-Matys, Kuba Niedoborek i Kuba Polanowski.
  Pierwszy raz u nas wystąpi również wspaniała tancerka z Wrocławia Agata Makowska, która od lat prowadzi studio tańca, dużo występuje i propaguje flamenco.
  Luiza Romanowska z Trójmiasta jest już znana warszawskiej publiczności. Kilkakrotnie zatańczyła na deskach Tablao Flamenco w Warszawie. Prowadzi w Gdańsku szkołę flamenco, występuje i szerzy sztukę flamenco w Trójmieście.

  Obecnie, żeby być artystą flamenco, nie trzeba urodzić się w Andaluzji, czy nawet w Hiszpanii. Flamenco staje się sztuką uniwersalną, która została dodana przez UNESCO do
  listy Arcydzieł Ustnego i Niematerialnego Dziedzictwa Ludzkości.

  W całej Polsce prężnie się rozwija i osiąga poziom profesjonalny, a na scenie Tablao Flamenco w Warszawie możemy poznać i podziwiać artystów z całej Polski oraz gości zagranicznych.

  Zapraszamy na Tablao Flamenco!

  kiedy? 31 marca o 19:00
  gdzie? Centrum Zarządzania Światem, ul. Okrzei 26, Warszawa
  bilety 30 zł - płatny przy wejściu

  Rezerwacja miejsc: [email protected]

  #wspieramflamencowpolsce #łączymysiły #sztuka #taniec #muzykanażywo #gitaraflamenco #śpiewflamenco

  RozwińPRZEJDŹ DO WYDARZENIA NA FB ZOBACZ LOKAL
 • Superiore Wine Bar

  Italian Live Music - John&Zoran

  data: 2019-03-30

  Szczegółowy opis: Uwielbiacie ich, a oni uwielbiają Was! Dlatego 30 marca musicie usłyszeć Johna i Zorana w wiosennym wydaniu w Superiore! #jestpięknie a będzie jeszcze piękniej ;)

  REZERWACJE: 506 40 40 59

  RozwińPRZEJDŹ DO WYDARZENIA NA FB ZOBACZ LOKAL
 • Bierhalle Arkadia

  Sephora Trend Report 2019

  data: 2019-03-30

  Szczegółowy opis: Odkoduj wraz z SEPHORA trendy i nowości nadchodzącego sezonu! ???

  W dniach od 29 marca do 31 marca czekają na Ciebie eksperci perfumerii Sephora oraz światowych marek kosmetycznych, którzy będą spełniać Twoje makijażowe marzenia oraz liczne atrakcje, m.in. pokazy trendów makijażu, tańca i mody, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, a w sobotę 30 marca zapraszamy do wspólnego świętowania podczas wielkiego kulminacyjnego show Sephora Trend Report z udziałem gwiazd i gości specjalnych, które poprowadzą Gabi Drzewiecka i Tomasz Kammel!

  BEZPŁATNY SPERSONALIZOWANY MAKIJAŻ I EKSPERCKIE PORADY:
  Umów się na 45-minutowe, indywidualne konsultacje i makijaż z ekspertem wybranej przez Ciebie marki. Zadzwoń już dziś i zapisz się:
  Infolinia Sephora: 801 801 400
  Uwaga: liczba miejsc ograniczona!

  SZYBKIE STYLIZACJE BEZ ZAPISÓW:
  Po prostu przyjdź i wybierz usługę. Czeka na Ciebie aż 20 bezpłatnych stanowisk:
  ? bezpłatne 15-minutowe minimakijaże
  ? bezpłatna stylizacja brwi ANASTASIA BEVERLY HILLS
  ? bezpłatna stylizacja włosów
  ? bezpłatne minizabiegi pielęgnacyjne z markami Fresh, My Clarins oraz Belif
  ? bezpłatne malowanie paznokci

  W sobotę, o godzinie 15.00, kulminacyjne show – podczas niego pokaz mody oraz stylizacji makijażowych w najgorętszych trendach. W sobotnim wydarzeniu wezmą również udział zaprzyjaźnione z Sephora polskie gwiazdy. Podczas Trend Report tradycyjnie nie zabranie też nowości ze świata zapachów. Grupa Volt z Egurrola Dance Studio przedstawi etiudy taneczne, podczas których zostaną zaprezentowane nowe zapachy Salvatore Ferragamo – Amo Flowerful i Thierry Mugler – Alien Man Thierry.

  Do zobaczenia na Sephora Trend Report!

  RozwińPRZEJDŹ DO WYDARZENIA NA FB ZOBACZ LOKAL
 • Niebieski Syfon

  Praskie Atelier | warsztaty rodzinne

  data: 2019-03-30

  Szczegółowy opis: Muzeum Warszawskiej Pragi oraz Fundacja Atelier zapraszają na cykl warsztatów varsavianistyczno-artystycznych dla rodzin. Spotkania są okazją do wymiany pokoleniowych doświadczeń i wspólnej twórczej zabawy. Inspiracjami do projektów artystycznych będą praskie opowieści.

  Start: 10.30
  Czas trwania: 90 minut
  Liczba uczestników: 30 osób
  Dla kogo: dzieci w wieku 6–12 lat
  Bilety: 10 zł za udział dziecka, wstęp wolny dla dorosłego opiekuna, link: http://bit.ly/2XMmesk  TERMINY

  ☞ 16 marca | Mapa muzeum
  Do czego służą mapy? Czy potrzebujemy mapy w muzeum? Jak oglądamy wystawy i na co zwracamy uwagę? Które elementy wystaw są ważne? Jakie obiekty najbardziej zainteresowały dzieci, a jakie dorosłych? Podczas warsztatów odpowiemy na wszystkie te pytania i wspólnie stworzymy kolaże – autorskie mapy muzeum.

  ☞ 30 marca | Szyte i klejone
  Praga była i jest dzielnicą warszawskich rzemieślników. Dawniej wiele przedmiotów codziennego użytku było tworzonych przez pojedyncze osoby, które od początku do końca wykonywały swój produkt. Na chwilę powrócimy do tych tradycji – będziemy projektować buty, torebki, parasole, obwoluty i wiele innych przedmiotów oraz samodzielnie je szyć, kleić i ozdabiać.

  ☞ 13 kwietnia | Kudłate czy skrzydlate
  Jedną z najpopularniejszych praskich atrakcji jest zoo – masywne słonie i nosorożce, kudłate lamy i pierzaste strusie, kolorowe papugi i biało-czarne pingwiny! Zabawimy się kolorami, fakturami i formami tworząc z papierów, sznurków, wstążek i wielu innych materiałów wizerunki zwierząt i ptaków, mieszkańców warszawskiego zoo.

  ☞ 27 kwietnia | Makieta miasta
  Czym jest miasto? Które budynki i miejsca są ważne? Jakie są nasze ulubione miejsca na Pradze i dlaczego właśnie te? Razem stworzymy makiety wybranych praskich zakątków.

  ☞ 11 maja | Maszyna
  Czym jest maszyna? Jak działa i jakie ma funkcje? Na wystawie obejrzymy tradycyjne sprzęty z Pragi – laskę do mierzenia konia w kłębie czy maszynę do robienia kajzerek. A współcześnie, jakie urządzenia dzieci uważają za potrzebne? Wspólnie opracujemy różne prototypy maszyn.

  ☞ 25 maja | Praga przyszłości w kolażu
  Jak wyglądała Praga dawniej, jak wygląda dziś, a jaka będzie w przyszłości? Stworzymy kolaże prezentujące historię wybranych praskich miejsc używając wizerunków dawnych i współczesnych obiektów. Następnie uzupełnimy je o to, co chcielibyśmy widzieć tam w przyszłości.

  ☞ 8 czerwca | Mosty
  Podwieszane jak most Świętokrzyski czy wspierające się na filarach jak most Poniatowskiego? Jakie mosty są w Warszawie? Czy ich wygląd i konstrukcja są związane z epoką, w której zostały zbudowane? Z różnorodnych materiałów zbudujemy mosty pomiędzy prawo- i lewobrzeżną Warszawą, a na końcu przetestujemy ich konstrukcję!

  RozwińPRZEJDŹ DO WYDARZENIA NA FB ZOBACZ LOKAL
Powrót na stronę główną