Reklama
avatar usera

autorGdzieZjesc.info

Restauracja BelEtage w Lublinie - tutaj bije serce smaku.

data dodania: 2017.01.18 | data edycji: 2017.01.18 18:37:15

Restauracja BelEtage jest częścią IBB Grand Hotelu Lublinianka, ale jak najbardziej jest otwarta dla Gości spoza hotelu. Klimat restauracji musiał odpowiadać klimatowi hotelu, dlatego też stworzono tu elegancką restaurację z duszą - kolorystyka lokalu miała sprzyjać relaksowi i jednoczesnemu poczuciu luksusu. Jest to idealne miejsce na wydarzenia rodzinne, spotkania biznesowe, ale i romantyczne kolacje czy zaręczyny. Opowiada o nim Pani Beata Twardowska.

Szefem Kuchni restauracji BelEtage jest Artur Góra. Mówią o nim „skromny i pokorny ambasador tradycji”. Swoje pierwsze kroki w zawodzie stawiał w restauracji Hotelu Orbis Unia pod kierunkiem Lucjana Klaczyńskiego. Po kilku latach został Szefem Kuchni w restauracji Dworek Grafa w Lublinie. Pracując tam przez sześć lat jednocześnie podróżował po Europie, poznając kuchnie innych krajów. Kolejnym krokiem w jego karierze było stanowisko Szefa Kuchni w renomowanej restauracji Old Pub na lubelskim Starym Mieście, gdzie przez cztery lata zajmował się między innymi promowaniem kuchni australijskiej, meksykańskiej i amerykańskiej.

Artur Góra lubi nowości kulinarne i eksperymenty, uczestniczy w wielu szkoleniach i pokazach. Szefem kuchni restauracji BelEtage jest od 2004 roku. Radzi sobie świetnie z wszelkimi wyzwaniami kulinarnymi, za co jest doceniany przez Gości restauracji. Ceni naturalność składników, perfekcję przyrządzenia oraz piękny wygląd na talerzu.

W trakcie Europejskiego Festiwalu Smaku w 2016 r zdobył III miejsce w konkursie na najlepszego Szefa Kuchni Lubelszczyzny Good Chef. Pasję odziedziczył po… cioci (uśmiech). Hasło, które przyświeca jego pracy” „W mojej Kuchni pierwszeństwo należy do świeżości i naturalności. Resztę stanowi pasja

Kierownikiem restauracji jest Grzegorz Całuch. Pod jego okiem pod koniec 2016 roku kelnerzy z naszej restauracji zdobyli 1-sze miejsce w Polsce w kategorii OBSŁUGA podczas RestaurantWeek.

Szef Kuchni Restauracji BelEtage stawia na kuchnie regionalną, ale w naszym menu nie brakuje również propozycji europejskich. Skąd inspiracje? Od Gości, którzy nas odwiedzają. Zawsze na pierwszym miejscu jest zadowolenie Gości a żeby byli zadowoleni należy ich słuchać i brać pod uwagę ich opinie.

Nawiązujemy również do tradycji poprzedniczki BelEtage, czyli Restauracji Powszechnej. W naszej karcie znaleźć można zarówno śledzia na sałatce ziemniaczanej, pierożki z cielęciną, schab z kostką jak i zupę a la Bouillabaise czy czarne tagliolini z krewetkami. Każdy znajdzie tutaj cos dobrego dla siebie. Mamy również karty sezonowe czy karty okazjonalne.

Mieścimy się w samym centrum Lublina, w zabytkowym budynku z 1900 roku. To właśnie tutaj, w naszej Restauracji bije serce smaku! Serdecznie zapraszamy!

Dodatkowe informacje o lokalu:
Restauracja BelEtage to jeden z najbardziej eleganckich lokali, jakie oferuje Lublin. Stoi za nią wielka legenda kulinarna i zarazem jej poprzedniczka, Restauracja Powszechna. Mieści się na Krakowskim Przedmieściu, w murach IBB Grand Hotelu Lublinianka. Wybór wyśmienitych dań wywodzących się z kuchni całego świata, proponowanych przez Szefa Kuchni Artura Górę, który do każdego dania dodaje odrobinę lubelskiego serca, zyskał uznanie nie tylko wśród lubelskich smakoszy, ale również wśród gości hotelowych przyjeżdżających tu z całego świata. Restauracja BelEtage to także profesjonalna, miła obsługa gwarantująca satysfakcję Gości przychodzących tu zarówno na „szybki lunch”, jak i wystawną kolację. BelEtage może na dwóch poziomach pomieścić do 150 osób, a w ciepłych miesiącach pysznymi daniami można również raczyć się na hotelowym tarasie.

Restauracja BelEtage to znakomite miejsce na:

  • Przyjęcia komunijne, chrzciny, uroczystości rodzinne i firmowe,
  • Eleganckie, kameralne przyjęcia weselne,
  • Śniadania, obiady i kolacje biznesowe.

Oferuje również:

  • Profesjonalny catering dla firm i osób prywatnych,
  • Nowe propozycje dań sezonowych zgodnie z porami roku,
  • Lekkie przekąski i kanapki w Lobby Barze.

Restauracja potwierdza swoją renomę podczas wielu konkursów. W 2016 r. była nominowana do nagrody Hermesy Poradnika Restauratora, jako jedna z 5 Restauracji hotelowych z całej Polski.

Na wiosnę tego roku została również doceniona przez Gości w trakcie Lublin Restaurant Week w kategorii Najlepsza Obsługa (II miejsce), Najlepsza Atmosfera (II miejsce) oraz Najlepsze Jedzenie (II miejsce).

Więcej informacji o tym lokalu znajdziesz klikając TUTAJ.

Restauracja BelEtage
ul. Krakowskie Przedmieście 56,
20-002 Lublin
tel: (81) 44 66 100

Komentarze

Pozostałe artykuły